Çebi'den 19 Mayıs mesajı Çebi'den 19 Mayıs mesajı

Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85.yıldönümünde millet olarak onu saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz" dedi.

Başkan Yazıcı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85.yıldönümünde millet olarak onu saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz” dedi. 
Başkan Yazıcı, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Altı buçuk asır dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti’nin son yıllarında içerisinde bulunan zor durumda Atatürk’ün önderliğinde milletimizin özverisi, gayreti ve azmiyle topyekün bir seferberlik gösterildi. Bu seferberlik, Türk milleti için yeni bir başlangıç oldu. Atatürk’ün dediği gibi; ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ sözünün gereği olarak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak genç nesiller yetiştirmek için gayret ediyoruz. Ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerlerimizi gelecek nesillerimize aktararak, Güçlü ve Büyük Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Güçlü bir Türkiye olarak; dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktayız ve olmaya da devam edeceğiz. Daha güzel Türkiye için birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Editör: Haber Merkezi