Başkan Sarıalioğlu: Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılı kutlu olsun

IMG_7031

Cumhuriyetin ilan edilişinin 100'üncü  yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşadıklarını belirten Başkan Sarıalioğlu, "Milletin iradesini esas alan Cumhuriyetin ilan edilmesi, bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu eşsiz bir zaferdir" dedi.

Cumhuriyetin 100'üncü yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve Türkiye'yi muassır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 100'üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.

Milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyetin ilan edilmesi, bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu eşsiz bir zaferdir.

Cumhuriyet, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde bizlere güç veren bir değerdir. Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Bizler de kahraman ecdadımızın emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacak ve gelecek kuşaklara her alanda gurur duyacakları bir ülke bırakmak için el ele gönül gönüle geleceğe güvenle yürüyeceğiz.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muassırmedeniyetlerin üzerine çıkarmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Oflu hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum."

Editör: Haber Merkezi