Trabzon turizmine can alıcı noktada kritik değer katan havalimanında şehrin turizmine daha fazla katkı sunabilmek adına geliştirmeler yapılmaya başlandı. Bu geliştirmelerden en önemlisi hiç kuşkusuz dış hatlar gelen yolcu terminaline ek yeni bina inşaatı oldu. Henüz inşaat halinde olan ve yapımı devam eden Yeni Dış Hatlar Gelen Yolcu Terminalinde incelemelerde bulunan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu şehrin turizm açısından bir yatırım cenneti haline gelmesi için var güçleri ile çalıştıklarını aktardı.

Af16F2B9 9Aaf 4Bfb 9573 8Decc3D116A4

Bakan Uraloğlu Trabzon’a Geliyor İşte Programı. Bakan Uraloğlu Trabzon’a Geliyor İşte Programı.

Mumcu, “Doğal güzellikleri ile adeta bir turistlik cennet halinde olan güzide şehrimizde turizm gelirlerini arttırmak ve şehrimizi tüm dünyaya tanıtmak adına elimizden gelen tüm gayreti sergiliyoruz, şehir terasları, yürüyüş yolları, çevre düzenlemeleri ve sahil düzenlemeleri gibi şehrimizin güzelliklerini ön plana çıkartacak onlarca ve hatta yüzlerce projeye imza attık ve AK Belediyecilik anlayışı ile yeni Türkiye yüzyılına yakışacak onlarca projeyi de hayata geçirmek için çabalıyoruz fakat şehrimizin çehresine yaptığımız bu dokunuşlar tek başına elbette ki yeterli olmayacaktır. Şehrimiz kara, deniz ve hava yolları ile her açıdan modern ve kolay ulaşılabilir bir konuma gelmek zorundadır. Şehrimiz evladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu’nun da bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetler ve destekler neticesinde kara yolları ağı olarak modern ve şehrimizi baştan başa saran yeni karayolları ağlarımız ile ve AK Belediyeciliğimizin hizmetlerinden sadece bir tanesi olan günümüz standartlarına uygun ve modern şekilde inşa edilmiş yeni otogarımız ile hamd olsun bu sorunların bir çoğunun üstesinden geldik. Şimdi de Havalimanımızda yapmakta olduğumuz geliştirmeler ile her açıdan cazip bir kent halini almak için çalışıyoruz.” dedi.

05Cbf94E Cd6C 4D97 8D95 2F02E9F1Aabc

Ayrıca Mumcu yapımı devam eden Yeni Dış Hatlar Gelen Yolcu Terminali hakkında bilgiler de paylaştı; 
Yapımı devam eden ve tamamlandığında havalimanımızı modernite açısından bir üst seviyeye çıkartacak olan Yeni Dış Hatlar Gelen Yolcu terminalimiz 2800 metrekare bir alan üzerinde inşa ediliyor, söz konusu bu alan içerisinde 6 adet rent a car ofisi, 1 adet free shop, 1 adet kafeterya, 1 adet büfe, 1 adet döviz bürosu, 2 adet kayıp eşya ofisi, 2 adet kayıp eşya odası, 2 adet deport yolcu odası, 2 adet karantina odası ve 8 adet idari ofis şeklinde tasarlanarak kıymetli hemşehrilerimin hizmetine sunulmuş olacak. İnşası tamamlanarak hizmete girdikten sonra yılda 1.5 Milyon yolcuya rahatlıkla hizmet vermeye başlayacak olan bu alan son teknoloji sistemler ile donatılarak yolcularımıza daha iyi hizmet verecektir.” dedi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu sözlerinde, “Yapılan her bir hizmet şehrimize armağan edilen bir hediye gibi bizleri mutlu etmektedir, bizler bu şehrin evlatları olarak AK Belediyecilik imzası taşıyan her bir eserin gururla arkasında durmaya ve halkımız ile yeni eserler buluşturmaya devam edeceğiz. Henüz inşa aşamasında olan bu güzide eserin kadim şehrimiz Trabzon’umuza ve bu şehrin güzel insanlarına şimdiden hayırlar getirmesini en kalbi duygularım ile temenni ediyorum.” dedi.

Editör: Haber Merkezi