Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri altyapı sorunlarına kalıcı çözüm üretebilmek için asfaltlama, kuru betonlama, yaş betonlama ve istinat duvarı olmak üzere dört kulvardan çalışmalarını sürdürüyor. Şehir merkezine yakın mahallelerde asfaltlama ve kırsal mahallelerde ise yol betonlama çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler; nisan ayı içinde Subaşı, Yeşilova, Kozluca, 1 ve 2 NoluBeşirli, Yeşilyurt, Çağlayan, 1 Nolu Bostancı, Uğurlu, Ayvalı ve Pınaraltı mahallelerinde yol bakım, onarım, kanal temizliği, dolgu ve yol açma çalışmalarını devam ettiriyor. 

18A91Eb9 A8B6 4679 8153 3A6D5A679F99

KURU BETON YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Dolaylı, Kozluca, Çukurçayır ve Yeşilyurt mahallelerinde toplamda 1360 metre küp kuru beton yol çalışması yapıldığını aktaran Başkan Kaya, kuru beton yol çalışmalarının daha ekonomik, daha konforlu ve daha hızlı olduğuna dikkati çekti. 

“EKİPLERİMİZ ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR”

Altyapı sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydeden Başkan Kaya, “Ortahisar Belediyemizin mali kaynaklarını doğru ve verimli bir şekilde değerlendirmek için göreve geldiğimiz tarihten itibaren titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gayretli ve özverili bir şekilde çalışıyor. Altyapıda geçici değil, kalıcı çözümler üretmenin peşindeyiz.” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZI TURİZM SEZONUNA YETİŞTİRECEĞİZ”

Şehir merkezindeki yol çalışmalarını turizm sezonu açılmadan büyük ölçüde tamamlamayı planladıklarını belirten Başkan Kaya, “Şehrimizin turistik noktalarında altyapı çalışmalarımızı bir an önce tamamlamak için ekiplerimiz büyük bir gayret ortaya koyuyor. Ulaşım noktasında vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Ortahisar’ımızda hedefimiz, ulaşım konforunu ve güvenliğini en üst seviyeye çıkararak bu konudaki şikâyetleri en aza indirmektir. Vatandaşlarımızın da bu konuda rahat olmasını istiyoruz. Ortahisar’da bozuk ve kullanışsız yol kalmayacak.” diye konuştu.

Dedf8065 3633 44A6 B91C Caa41940568C

Kozluca Mahallesi Zagaroğlu mevkii ile Akoluk Mahallesi orta mevkiinde 973,8 metre küp taş duvar yapıldı. Karşıyaka, Yalı ve Soğuksu mahallelerinde ise toplamda 650 ton asfaltlama yapıldı. Diğer yandan nisan ayında mahalle yollarında toplamda 48 ton asfalt kullanılarak bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

ABU DABİ-TRABZON DİREKT UÇUŞLARI BAŞLIYOR ABU DABİ-TRABZON DİREKT UÇUŞLARI BAŞLIYOR

Editör: Haber Merkezi