"Anneler sevginin en büyüğüne layıklar"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Annelerin sevginin en büyüğüne layık olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi.

Annelerimiz, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in(sav) 'Cennet annelerin ayakları altındadır" methine mazhar olmuştur. Şefkat, merhamet, karşılıksız sevgi ve fedakârlığın timsali olan annelerimiz sevginin en büyüğüne layıktır.

Sevginin ve fedakârlığın timsali annelerimizi sadece bir günle sınırlı kalacak şekilde hatırlamanın onlara yapılacak en büyük vefasızlık olacağını unutmamalıyız. Annelerimiz yılın her gününde hatırlanmalı hak ettikleri saygı, iltifat, sevgi ve güler yüzü gösterilerek her fırsatta hayır duaları almaya çalışmalıyız.

Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır.

Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten annelerimizi sadece belirli günlerde değil her an hatırlamalıyız.

Bu vesile ile tüm annelerin bu önemli günlerini kutluyor, ebediyete göç etmiş olanlara da Allah'tan rahmet diliyorum"