Gönül istiyor ki, hükümetimiz bir kararlılık ortaya koysun ve bütün SMA’lı yavrularımıza sahip çıksın” dedi.

03Ad5E84 0A4E 4499 8Ebe 8D5Fa4D7Ccdf
SMA hastası Altuğ Bayraktar’ın yurt dışında yapılacak tedavisi için yürütülen kampanyanın başarılı bir şekilde sonuçlanması dolayısıyla, balon uçurma töreni yapıldı. 
Ganita’da düzenlenen törene katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Altuğ bebeğin tedavisi için gereken paranın toplanmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Belki de dünyanın en güzel iyilik hareketlerinden biri için burada bulunuyoruz. Altuğ bebeğimiz, kampanyasını tamamladı. Yarın Almanya’ya yolcu edeceğiz. İnşallah bütün bu emekler boşa gitmeyecek, sağlık bir şekilde aramıza dönecek” dedi.

1A36A007 F0C0 42Ce 92Bd De77247E7610
Afyonkarahisar'da yaşayan ve tedavisi için kampanya yürütüldüğü sırada hayatını kaybetmesiyle ülke gündemine gelen SMA hastası Mehmet Akif bebeğe dikkat çeken Başkan Kaya, SMA hastalığının giderek daha büyük bir sorun haline geldiğini belirterek şöyle konuştu:
“SMA hastalığı konusu çok önemli bir sorun haline geldi. İyiliksever insanların katkılarıyla çözüm bekleyen bir sıkıntı halinde. Bunu mutlaka hükümet eliyle daha güçlü desteklerle çözebiliyor olmamız lazım. Çünkü hiçbirimizin gücü o külfette bir parayı toparlamaya yetmiyor. Ancak dayanışmayla, iyilik hareketiyle bu meblağlar bir araya getirilebiliyor. Gönül istiyor ki hükümetimiz bir kararlılık ortaya koysun bir politika ortaya koysun ve bütün SMA’lı yavrularımıza sahip çıksın. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak çok güçlü bir devletiz, bütün yoksul uluslara destek olabiliyoruz, bununla övünüyoruz ama kendi yavrularımıza sahip çıkamıyorsak, burada özeleştirimizi yapmalıyız. O yavrularımıza devletimizin, devleti temsil eden hükümetin derman olması lazım.”

381B9E9E Cf41 485C 903F 8B62F1Ef097E

Başkan Özlem Uğurbaş Aslan, 'Eczacı varsa hayat var' Başkan Özlem Uğurbaş Aslan, 'Eczacı varsa hayat var'

DİĞER SMA’LI YAVRULARIMIZIN DA AYNI MUTLULUĞU YAŞAMASINI DİLİYORUM
“Bizler de elbette yerel yönetimler olarak, belediye başkanları olarak duyarlı, vicdanlı, merhametli ve iyiliksever insanlar olarak, bütün gücümüzle bu yavrularımızın yanında olacağız” diyen Başkan Kaya, “SMA hastası diğer bebekler için yürütülen kampanyaların da bir an önce tamamlanması ve onların da aynı mutluluğu yaşaması adına üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

9D3E311C B426 4479 8C9D 33E36Cd47F4CBd9A18Be F3F4 493E 8678 8C70Dc94896F

Editör: Ömer Altıntaş