Turistin Şikayeti Havada Kalmıyor Turistin Şikayeti Havada Kalmıyor

Başkan Genç, alımı düşünülen otobüste test sürüşü yaptı. Başkan Genç’in otobüsün sürüşündeki becerisi görenlerin beğenisini kazandı ve ortaya renkli görüntüler çıktı. 
8Fffa5C2 D4Ad 486A 93Fe D58785F832E8

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'da toplu taşıma hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım attı. Başkan Genç Trabzon halkına daha konforlu bir bir ulaşım imkanı sunmak istediklerini belirtti. TULAŞ Genel Müdürü Hakan Öztel, TULAŞ Genel Müdürlüğü’nün önünde yapılan araç tanıtımında Başkan Genç’e otobüsün teknik durumu ile ilgili bilgi sundu. 
01Bc6202 Cd1C 4Fd0 A1E9 A54567B788B6

İKİ PAKET HALİNDE 31 OTOBÜS KAZANDIRILACAK
Modern ve çevre dostu ulaşım araçlarının Trabzon’a kazandırılacağını kaydeden Başkan Genç, elektrikli otobüslerin şehrin ulaşım altyapısına eklenmesiyle hem enerji tasarrufu sağlanacağını hem de çevresel etkilerin azaltılacağını vurguladı. Bu projeyle birlikte vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir ulaşım deneyimi yaşayacaklarını ifade eden Başkan Genç, “Seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri tutma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Elektrikli otobüslerin şehrimize kazandırılması noktasında harekete geçtik. Beşikdüzü ilçemizden Of ilçemize kadar, yani iki sınır ilçemiz arasında, 16 artı 15 tane elektrikli otobüs olmak üzere iki paket halinde toplamda 31 otobüsü ulaşım merkezimize kazandıracağımızı söylemiştik. Bugün bunun ilk adımını atıyoruz. Kısa bir süre sonra ilk paket olan 16 otobüsümüzü alacağız ve startı vermiş olacağız. Akabinde 15 otobüsümüzü daha ulaşımımıza ekleyerek gücümüzü artıracağız” ifadelerini kullandı.

E2B97Ca8 Bde7 45Db A483 11Dc30824B99

VATANDAŞLARIMIZ KONFORLU ULAŞIMA KAVUŞACAK
Projenin amacının, Beşikdüzü'nden Of'a daha hızlı, doğrudan ve az duraklı bir ulaşım sağlamak olduğunu belirten Başkan Genç, çevre dostu ulaşım modellerini şehre kazandırmanın önemine değindi. Bu projeyle Trabzon'un sadece modern ve konforlu ulaşım araçlarına değil, aynı zamanda çevreyi koruyan bir ulaşım sistemine kavuşacağını vurgulayan Başkan Genç, “Amacımız, Trabzon'da yaşayan hemşehrilerimizin ve şehri ziyaret eden vatandaşlarımızın daha konforlu bir ulaşıma kavuşmasını sağlamak. Trafik, bireysel yaşamda en büyük stres kaynaklarından biri. Biz de bunu en aza indirebilmek adına, daha kaliteli bir ulaşım modeli oluşturmak istedik ve şimdi bu projeyi hayata geçiriyoruz. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu. Başkan Genç, projede emeği geçen TULAŞ Genel Müdürü Hakan Öztel ve tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

B4E7E5A0 01D6 41F7 Ac52 E71627894381

Editör: Ömer Altıntaş