IMG_6124
“EMANETİ EHLİNE TESLİM ETTİLER”

Açıklamalarında Türkiye’nin tarihi bir seçimi daha geride bıraktığını kaydeden Genç, “14 Mayıs’ta hem AK Partimiz hem de Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan halkımızın teveccühünü ve takdirini tekraren kazanarak birinci oldular. Lâkin sistem gereği Cumhurbaşkanlığı için 28 Mayıs günü tekrar sandığa gittik. Aziz milletimiz yine aynı sevgi ve destekle sandıkta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçerek, emaneti 5 yıl daha ehline teslim ettiler. Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesine ciddi bir oy oranı ile katkı sunan Trabzon’daki ve özellikle Ortahisar’daki hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Trabzon her seçimde olduğu gibi bu seçimde de farkını bir kez daha göstermiştir.” dedi. 
c8a3bdfb-40ac-4c23-91a9-5746ea3643d3

“BÜTÜN GAYRETİMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

AK Parti’nin yeni dönemde Cumhur İttifakı’nın ilkeleri doğrultusunda Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğine vurgu yapan Genç, “AK Parti olarak bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde Türkiye Yüzyılı’nı birlikte yazmaya devam edeceğiz. Bu doğrultudaki taahhütlerimizi gerçekleştirmek için bütün gayretimizi ortaya koyacağız.” cümlelerine yer verdi. 
2a21ed2b-7009-4b95-865e-f0a889c1c14d

“CUMHUR İTTİFAKININ BİRLEŞENLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ”

Türkiye’nin yeni bir dönemin arifesinde olduğunu belirten ifade eden Genç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı, güzel Türkiye’mizi taşıyacak daha çok hedefimiz var. Seçim çalışmaları sırasında Cumhurbaşkanımızdan desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhur İttifakımızın bütün bileşenlerine, Dr. Sinan Oğan’a, Anadolu'nun dört bir yanında vatandaşlık görevini yerine getiren tüm seçmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum.” 
IMG_6095

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOKTUR”

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde kaybedenin olmadığını, herkesin kazandığını dile getiren Genç, “ Son derece demokratik bir şekilde, yüksek bir katılım oranıyla bir seçimi daha geride bıraktık. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazananı aziz milletimiz ve ülkemizdir. Artık bundan sonra farklılıklarımızı, siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakarak ülkemizin menfaatleri üzerinde yoğunlaşmalıyız. Bu seçim sadece ülkemiz değil, mazlum coğrafyalarda ümidini Türkiye’ye bağlayan kardeşlerimiz de kazanmıştır. Dünyanın değişimini, iyiliğin galip gelmesini, kan ve gözyaşının dinmesini ümit edenler de kazanmıştır.” ifadelerini kullandı. 
7db61088-cb89-4924-b962-328808b8f3aa

“BÜYÜK TÜRKİYE İDEALİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda herkesin çaba göstermesi gerektiğine dikkati çeken Genç, “Hep birlikte bu hedefe odaklanarak Türkiye’yi daha yukarılara taşımak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Büyük Türkiye idealini hep birlikte, 80 milyon tek vücut olarak gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tekraren Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Muharrem Altıntaş