Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Ankara’da bir dizi ziyarette bulundular.

f68335f7-58dc-492b-8de2-f2ae44ade056

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve beraberindeki Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve aynı zamanda Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’i ziyaretlerinde kendi alanlarıyla ilgili talep, istek ve çözüm önerilerinde bulundular.

35cafc12-7e43-46ea-815f-f0a7bf36bd6d

Akçaabatlı Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarını tek tek dinleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve aynı zamanda Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, talep, istek ve önerilerin hepsini not etti. 
1743d3b2-37f7-4930-bb9e-3fd526157097

AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN İŞLERLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ankara ziyaretinde yoğun bir programı takip etti. Ankara’daki ziyaretlerinde Başkan Ekim, ilgili bakanlara ve milletvekillerine Akçaabat’ta devam eden işlerle ve projelerin aşamalarıyla ilgili bilgilendirmeler yaptı. 

Başkan Ekim, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve aynı zamanda Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’i ziyaretinde Akçaabat’ta devam eden işlerin ilgili bakanlıklarda bekleyen süreçleriyle ilgili destek istemeyi de ihmal etmedi.

54b4ee75-9670-49d6-a0d1-28e0abcd6daf

Turizmden spora, eğitimden altyapı hizmetlerine kadar tüm talepleri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve aynı zamanda Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’e ileten Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Mustafa Şen’den imkanlar dahilinde Akçaabat’la ilgili işleri ilgili bakanlıklarla görüşüp tek tek takip edeceğinin sözünü aldı. 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve aynı zamanda Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’e görevinde üstün başarılar dileyerek rotasını Akçaabatlı hemşehrimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na çevirdi.

Akçaabat’taki ulaşım meseleleriyle ilgili Uraloğlu’nubilgilendiren Başkan Ekim, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Akçaabat Limanı ile ilgili süreçler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,  Akçaabat’ın tanjantı olarak bilinen Pulathane Bulvarı’nın ilerlemesi için kalan kısmın kamulaştırılarak Bakan Abdulkadir Uraloğlu döneminde kazma vurulması talebi ve temennisinde bulundu. 

Akçaabat’ın ulaşımıyla ilgili Akçaabatlıların isteklerini de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na ileten Başkan Ekim, Akçaabatlıların Güney Çevre Yolu’nun kamulaştırma süreçlerinin hızlanmasını istediğini belirtti. 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in Akçaabat için en büyük hayallerinden biri olan ve gerçekleştirmek için gerekli tüm adımları attığı proje için Ulaştırma ve Altyapı bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan destek istedi.  Başkan Ekim, Uraloğlu’ndan Akçaabat’ın vizyon projelerinin başını çeken Akçaabat-Yıldızlı Kesintisin Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi için ön hazırlık ve zeminin iyileştirilmesi açısından önem arz eden kıyı tahkimatının yapılmasıyla ilgili adımların hızlandırılmasını istedi. 

Talep ve istekleri not alıp imkanları dahilinde yapılması için üstün bir uğraş vereceğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Akçaabat’ın yararına olan her şeyin en yakın takipçisi ve destekçisi olacağını belirtti. 

Ankara ziyaretinde Akçaabat’la ilgili tüm talep, istek ve önerileri ilgililerini ileten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in rotası bu kez de DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’ya döndü. 

DSİ tarafından Akçaabat’ta yapılan çalışmalarla ilgili DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ile istişarelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat-Yıldızlı Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi kapsamında Kireçhane ve Söğütlü deresi üzerinde devam eden köprüler için Akçaabat adına teşekkür etti. Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesinin için çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Düzköy Vadisindeki Et Kombinası civarına kadar dere kenarına yapılan duvarların, acele kamulaştırma kararı yayımlanan Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi’ne tekabül eden kısmına kadar uzatılması konusunda isteğini dile getirdi. 

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ise Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in kendisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Akçaabat’la ilgili DSİ’ye düşen çalışmaların yapılacağını vurguladı. Gerekli talimatları derhalvererek proje çalışmalarının başlatılacağını ifade etti. 

BAŞKAN EKİM TEŞEKKÜR ETTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ankara’ya yaptığı ziyaret sonrasında “Akçaabat’la ilgili yatırımlarımızı, projelerimizi ve devam eden işlerimizi ilgili bakanlarımızla ve milletvekillerimizle paylaşarak onlardan işlerin hızlanıp nihayetlendirilmesi hususunda destek istedik.  Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdik.  Ayrıca Akçaabat Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarımız da bu ziyaretimizde bizlere eşlik ettiler. Onlar da kendi alanlarıyla ilgili halkın talep, istek ve önerilerini bakanlarımıza ve milletvekillerimize ilettiler. Akçaabat’ın gelişmesine katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Akçaabatlı hemşehrimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu’na ve tüm bakanlarımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Trabzon Milletvekilimiz Mustafa Şen’e ve tüm milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürümüz Mehmet Akif  Balta’ya, AK Parti İL Başkanımız Sezgin Mumcu’ya, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na, AK Parti İlçe Başkanımız A. Hüseyin Altıntepe’ye ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarımıza şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyor; teşekkür ediyorum. Akçaabat’ımız için daha yapacak çok işimiz var. Akçaabat’ımız da Akçaabatlılarımız da her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır. Bu sebeple durmak yok her daim çalışmaya ve üretmeye devam.”

Editör: Muharrem Altıntaş