Başkan Ekim Mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
Atatürk, hayatını ülkesine ve milletine adamış askeri dehası, demokratik siyaset anlayışı, millet merkezli kalkınma vizyonu ve üstün öngörü yeteneğiyle dünyanın takdirine mazhar olmuştur.

Trabzon Havalimanı Nisan Ayında Ful Çekti Trabzon Havalimanı Nisan Ayında Ful Çekti

76f4dc04-214e-4a4f-9c4e-b0d4b924dca8
Milletimizin inancı ve vatan sevgisinden aldığı güçle, yola çıktığı kurtuluş mücadelesini başarıyla tamamlayarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca bir milletin geleceğini değil, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur.
Atatürk'ü anlamak, onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır. Yurdun dört bir yanı işgal altında iken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk milletine önderlik eden Atatürk, milletimizin esarete boyun eğmeyeceğine inanarak, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmuştur.
Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azmi ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz vatan toprakları uğruna şehit ve gazi olan istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını hiçbir zaman unutmayacağız. 
10 Kasım 1938 günü ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi