Düşman Postalına Bu Toprakları Çiğnetmeyiz! Düşman Postalına Bu Toprakları Çiğnetmeyiz!

Başkan Ekim, Sanat Akademisi kursiyerleri ve aileleriyle gerçekleştirildiği sohbet programında şu ifadelere yer verdi;” Akçaabat’ımız geçmişten bu yana kültür ve sanat şehri olma özelliği taşıyan kadim bir kenttir.  Biz de Akçaabat Belediyesi olarak ‘Kültür sanat şehri Akçaabat’ sloganının altını dolduracak çalışmalar yapmaya önem veriyoruz.  Sanat, Medeniyetler beşiği kadim şehrimizin genlerinde mevcuttur.  Biz de zaten mevcut olan bu zengin sanatsal dokuyu, düzenlediğimiz kurslarla birlikte hem hemşehrilerimizle hem de sanatla ilgilenen gençlerimizle ve çocuklarımızla buluşturuyoruz. Yıl içerisinde rutin aralıklarla açtığımız sanat kurslarımızı artık tek çatı altında topladık ve Akçaabat Sanat Akademisi’ni oluşturduk. Akademideki tüm kurslarımız Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğümüze bağlı alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Akademimizde Halk Oyunları, İngilizce, Piyano, Bağlama, Resim, Keman, Fotoğrafçılık, Kemençe ve Yöresel Zurna olmak üzere 9 farklı branş yer alıyor.  Zaman içerisinde Sanat Akademisinde yer alan kurslarımızı arttıracağız.  Sanat Akademimizde;  bir yandan çocuklarımızı ve gençlerimizi erken yaşta sanatla buluşturuyoruz bir yandan meraklılarına sanatsal eğitimler veriyoruz bir yandan da sanat ve yetenek okullarına hazırlananlara destek oluyoruz. Sevgili gençler; geleceğimizin teminatı sizlersiniz; geleceğimiz her yönüyle sizlere emanet. Bu sebeple bizler istiyoruz ki çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlansın. Akçaabatlı her bir çocuğumuz ve gencimiz en az bir sanat dalıyla ve bir spor branşıyla uğraşsın; ilgisini ve yeteneğini erken yaşta fark edip kendini geliştirsin. Çocuklarımız ve gençlerimiz için sanat kurslarının yanı sıra birçok spor kursumuz da mevcut.  Sizlerin, kurslarımıza olan yoğun ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor; daha fazlasını yapabilme yolunda bizlere azim veriyor; güç veriyor. Kültür ve Sanat şehri Akçaabat’ımız için Akçaabatlılarımızın yararına olan her işi yapmaya özenle gayret gösteriyoruz. Şehrimiz için daha yapacak çok işimiz var. Gönlümüzde Akçaabat sevdası ile çalışmaya devam ediyoruz.”

Başkan Ekim’in konuşmalarının ardından Sanat Akademisi kursiyerleri ve aileleri, istek ve taleplerini tek tek söz alarak bildirdiler. 

Program, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. 
f04e674f-0b47-41e5-ad55-5201fe52b79108e8d8ed-d9aa-4160-ab7c-975a38efc4e04c392bc8-7a1f-4375-8421-5be4256519cd2e22e1dd-103d-4bf0-ae24-9f90e143b373

Editör: Haber Merkezi