Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, toplantıda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) adına işletmelerden alınan katkı paylarının, toplandıkları bölgelerin tanıtımı ve turizm çalışmaları için kullanılması gerektiğini vurguladı.

IMG_4324-2

Toplantıya Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet, TGA Genel Müdür Yardımcısı Esra Zincirkıran Aydın, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, kaymakamlar, sektör paydaşları ve diğer protokol üyeleri katıldı.

IMG_4323-2

Yapılan sunumların ardından konuşan Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, turizmin her açıdan geliştirilmesi için hep birlikte gayret gösterilmesi gerektiğini ifade ederek, “Önemli olan Trabzon’a faydalı olabilmektir. Şehrimizin turizm hareketliliğini artırabilmek ve bu sayede tüm dünyada tanınan bir Trabzon elde etmektir. Trabzon turizmine yön vermek için çalışmaları ve fikri olan tüm sektörleri zaman zaman bu tarz toplantılara davet edeceğiz” dedi.

BAŞKAN ÇELEBİ TGA KATKI PAYLARINI GÜNDEME GETİRDİ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, toplantıda TGA katkı paylarını gündeme getirerek, “Trabzon’daki turizm işletmelerinden TGA katkı payı altında kesinti yapılıyor. Trabzon’dan toplanan TGA katkı paylarının yine Trabzon’un tanıtımı için harcanmasını istiyoruz. Oda olarak fuarlara katılım sağlıyoruz. Ancak bugüne kadar başvuru yapmamıza rağmen TGA’dan katkı alamadık. Tüm Türkiye’de TGA katkı payı altında sektörden sağlanan kaynakların toplandıkları bölgelerin tanıtımı ve o bölgelerin yaptığı turizm faaliyetleri için harcanmasını istiyoruz” dedi.

Toplantıya katılan sektör temsilcileri de öneri ve taleplerini dile getirdi.

Editör: Muharrem Altıntaş