“YENİ SEZONA ÇOK ERKENDEN HAZIRLANMAK GEREK”

Almanya’daki yatırım ortamı ve destekler TTSO üyelerine anlatıldı Almanya’daki yatırım ortamı ve destekler TTSO üyelerine anlatıldı

IMG_9687-1

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası üyesi yolcu taşıma ve seyahat acentesi firmaların oluşturduğu 24. Meslek Komitesi üyeleri, Başkan Erkut Çelebi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda turistlerin şikayetlerini ve taleplerini aktaracakları WhatsApp ihbar hattı kurulması veya TESOB’un mevcut hattı üzerinden bir çalışma yapılması,  turizm sezonunu değerlendirmek ve yeni sezonda yol haritasını belirlemek için ilgili tüm birimlerin katılımıyla düzenlenecek bir turizm toplantısının organize edilmesi, turizmle ilgili kümelenme projelerinin gerçekleştirilmesi, il geneli için Turizm Master Planı hazırlanması için yapılması gereken çalışmalar, Avrupa pazarında özellikle sağlık, kongre ve outdoor turizminin acentelerle birlikte pazarlanma çalışmalarının yapılması konuları değerlendirildi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, 2024 turizm sezonu için çalışmaların şimdiden başlaması gerektiğini ifade ederek, “Kaybedecek zamanımız yok. Bu konuda etkin biçimde çalışacağız. Önceliğimiz 2023 yılı bitmeden sezon değerlendirmesi ve yeni sezon planlamasının yapılacağı, tüm tarafların katılacağı bir toplantı düzenlemek. Ayrıca meslek komitesi üyelerimiz turistlerin talep, şikâyet ve önerilerini aktaracakları WhatsApp hattıyla ilgili çalışma yapılması önerisi getirdiler. TESOB’un bu konuda devam ettirdikleri bir projesi var. Tek numara olması açısından biz de aynı hat üzerinden bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Yoğunluğun fazla olması halinde yeni bir hat da açılabilir” dedi.