BAŞBAKAN DAVUTOĞLU GÜMÜŞHANE'DE ;''YARGIDA DEPREM YAPMAYA KALKTILAR ''

Fotoğraf ve Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  Gümüşhane 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Gümüşhane Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Davutoğlu Konuşmaya Başlamadan Önce Ak Parti Teşkilat Başkanı Ve Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Anons Edildi,daha sonra Nafız Faruk Özak,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı,üsküdar Belediye Başkanı Sakarya Belediye Başkanı,Kocaeli Belediye Başkanları sahneye davet edildi. Başbakan Davutoğlu'nun Mitingine Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün,Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve diğer parti üyeleride katılarak yalnız bırakmadılar .

"Paralel yapının" son yerel seçimlerde, bazı bölgelerde HDP için destek istediğini ifade eden Davutoğlu, "Bölücülerle hareket ettiler. Şimdi de temas halindeler. Yeter ki AK Parti’nin önünü kesilsin. Kimle ittifak ederseniz edin, önümüzü kesemezsiniz" dedi.

Davutoğlu, "Şimdi de aynı numara içindeler. Şimdi tek başına iktidar olacağım iddiası olmadığı için Kılıçdaroğlu da Bahçeli de Demirtaş da ‘bir araya gelin de bir şeyler yapın’ diyorlar. Ya üç değil, 12 tanesi bir araya geldi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, ne yaptılar? Milletle bir araya gelemeyen, çatı adayı bulsa ne olur, çatı maskotu bulsa ne olur" diye konuştu.

Milletle birlikte yürüyen liderlerin, milletin hareketi olan siyasi partilerle yola çıkanların mutlaka başarılı olacağını belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Milleti anlamayanlar, milletin inancıyla alay edenler, ‘Din dersini kaldıracağız, Diyanet'i kaldıracağız’ diyenler de sandığa gömülürler. Şimdi yarış içindeler. CHP de HDP de ‘Din derslerini kaldıracağız, Diyanet'i kaldıracağız’ diyorlar, yarış içinde."

Konuşmasında, "Biz başka hocalara benzemeyiz. Biz bu topraklarda doğduk, bu topraklarda öleceğiz. Bize yaban diyar yakışmaz" diyen Davutoğlu, "Gerçekten milletin önüne hoca unvanıyla çıkanların ilk vazifesi o milletle yaşamak, o milletle düşünmek, o milletin bağrında toprağa girmektir. Allah şahittir ki bazı hoca adı altında yurtdışından bu kumpası yapanlar, onlar işte o hocalık unvanını da hak etmezler. Milletle birlikte bu topraklarda yaşamayı da hak etmezler" şeklinde konuştu.

Davutoğlu, "Gümüşhanelilere, hangi partimize oy vermiş olursa olsunlar, hepsine sesleniyorum, milletle birlikte yürüyen kadrolara destek verin. Çünkü biz büyük bir imtihanın arifesindeyiz" dedi.

"Yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar"

Yargıda şu veya bu örgütlenmenin Türk adaletini teslim almasına hiçbir şekilde izin vermeyeceklerini belirten Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dün yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar. Asliye Hukuk Mahkemesi yetkili olmadığı halde yasaların tümüyle dışına çıkarak, haklarında dava yürüyen tutuklularla ilgili tahliye kararı aldı. Yetkin yok, yasal hiçbir zemini yok. Niye bunu yapıyorlar biliyor musunuz, hala şunu demeye çalışıyorlar, 'paralel olarak biz buradayız, güçlüyüz'. Ben de onlara Gümüşhane'den sesleniyorum. Devlet olarak, millet olarak biz de buradayız, bu meydandayız, meydanı size bırakmayız. Meydanı Pensilvanya'dan gelen talimatlarla hareket eden hakimlere, savcılara bırakmayız. Bu memleket sahipsiz değil."

"Talimatların kayıtları var"

Davutoğlu, "Bir hafta önce Pensilvanya'dan bir talimat aldılar. Şimdi kayıtları var bizde. 'Hapishaneden çıkartılsınlar' gibi bir talimat. İşte biz bunun için yurt dışından talimatlarla yargıyı yönetmeye kalkan, yönlendirmeye kalkanlara karşı, 'her zaman yargının tam bağımsızlığı, tam tarafsızlığı' dedik. Birileri bizi yanlış anladı. Geçmişte yargı üzerinden birçok kumpası yapan bu çete, seçimlere giderken hala 'buradayız' demenin çabası içerinde. Hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Yargıda şu veya bu örgütlenmenin Türk adaletini teslim almasına hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.

"Kılıçdaroğlu'na ders vermek lazım"

Başbakan Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'na ders vermek lazım, yolu buraya düşerse söyleyin, 'Sen 1990'larda kalmışsın, yeni Türkiye'de öyle hastane kapılarında AK Parti kimseyi bekletmiyor' deyin. Bakın 'hesap uzmanıyım' diyor ama hesabı bilmiyor" ifadelerini kullanarak, "Biz, Kılıçdaroğlu'na hesabın, Demirtaş'a barışın, demokrasinin ne olduğunu, Bahçeli'ye de milliyetçiliğin ne olduğunu öğreteceğiz inşallah" dedi.

"Seçim yiğitlerin er meydanının seçimidir"

Başbakan Davutoğlu, partisinin Bayburt mitinginde yaptığı konuşmada ise "Kılıçdaroğlu, kendi partisinde ön seçime girdi, kazandı. Bu ne demek biliyor musunuz? Eğer seçim CHP'liler ile olursa Kılıçdaroğlu belki kazanır ama 7 Haziran seçimi CHP'nin kendi arasındaki seçim değil ki. 7 Haziran seçimi yiğitlerin, er meydanının seçimidir. Biz buradayız" diye konuştu.