Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, hafif raylı sistem hattının etap etap yapılacağını belirterek, ilk etabın Şehir Hastanesi- Meydan Parkı arasında olacağını, bu etapta günlük 57 bin 208 yolcunun taşınmasının öngörüldüğünü kaydetti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, önemli projeler arasında yer alan hafif raylı sistem ile ilgili yazılı açıklama yaptı. 
Karaismailoğlu, hattın Akçaabat ile Meydan Parkı bağlayacağını, içinde Şehir Hastanesi, Akyazı Stadı dahil olmak üzere Maraş Caddesi’nden Trabzon’u hafif raylı ile bağlayacaklarını anlattı. 
Birinci etabın Şehir Hastanesi ile Meydan arasında yapılacağını kaydeden Karaismailoğlu, günlük 57 bin 208 yolcunun taşınmasının öngörüldüğünü vurguladı. Bakan Karaismailoğlu, etap etap projeyi vatandaşın hizmetine sunacaklarını aktardı.

Genç, Seyir Terası’nda vatandaşlarla buluştu Genç, Seyir Terası’nda vatandaşlarla buluştu

3 YIL İÇİNDE PROJEMİZİ TRABZON’A KAZANDIRACAĞIZ

Uygulama projelerine başladıklarını ve önümüzdeki 3 yıl içinde bu projeyi Trabzon’a kazandıracaklarını vurgulayan Karaismailoğlu, “Bölgemizin ticaretini, istihdamını, ekonomisini, turizmini, tarımını geliştirmek için bütün sektörlerde çok önemli projelerimiz var” dedi.
Seçime sayılı günler kaldığına işaret eden Karaismailoğlu, 21 yıldır tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da birçok projeye imza attıklarını kaydetti. Trabzon’un, Trabzonluların kazanması için durmadan çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini ifade eden Karaismailoğlu, “Hedeflerimiz net, hedeflerimiz büyük. Projelerimizin birini bitiriyor, birine başlıyoruz. Projelerimizle vatandaşlarımız ulaşımda konforlu, hızlı ve güvenle seyahat ediyor. Huzur ve güvenin olduğu ortamda yatırımlar öne çıkıyor. Bu nedenle sandığa giderken bunları iyi düşünüp tercihimizi yapmalıyız” ifadelerini kullandı.