-TRABZON’UN YILDIZINI DAHA DA PARLATACAĞIZ

-TÜRKİYE’DE İKİ ŞEY BİTMEZ; BİR AK PARTİ’NİN İCRAATLERİ, İKİ CHP’NİN YALANLARI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Akçaabat’a gelmeden Mersin girişinden başlayıp Arsin’de sona erecek Güney Çevre Yolu’nun temelini 1 Mayıs’ta atacaklarını belirterek, “Daha Güney Çevre Yolu’nun temelini atmadan muhalefet partisi en iyi bildiği şeyi yaparak, asılsız iddialarla gündemi meşgul etmeye başladı. Türkiye’de iki şey bitmez. Bir AK Parti’nin icraatleri, iki CHP’nin yalanları” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Güney Çevre Yolu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Trabzon’un tarihi, turistik, doğal ve kültürel özelliklerinin yanı sıra Avrupa’yı Asya’ya bağlayan ticaret koridorunda önemli bir konuma sahip olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, “Kafkas Bölgesi’nin ve İran Transit Yolu’nun başlangıcında yer alan Doğu Karadeniz’in bu büyük kenti Trabzon’da artan trafik hacmi, gelişmiş bir ulaşım ağının tesisini zorunlu kıldı” dedi.
Trabzon’dan hiçbir zaman ellerini çekmediklerini, büyük projeleri olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, Trabzon’un yıldızını daha da parlatacaklarını vurguladı. Bu projelerden birinin de Güney Çevre Yolu olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, 43 kilometre uzunluğunda olan Güney Çevre Yolu’nun temelini 1 Mayıs İşçi bayramında atacaklarını kaydetti. 
Karaismailoğlu, “1 Mayıs’ta İşçi Bayramımızı çevre yolunun temelini atarak hep birlikte kutlayacağız. Güney Çevre Yolu, Akçaabat’a gelmeden Mersin’den başlayıp, Trabzon’u güneyden çepeçevre sararak Arsin’den Sahil Yolu’na bağlantısı olan devasa bir proje. 1 kısmının çalışmalarına pazartesi başlıyoruz. Yolu, en kısa zamanda bitirmek için Trabzon’dan alacağımız güçlü destekle projemizin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı. 

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Projenin hayat geçmesiyle Trabzon şehir içi trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacağının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, trafikte beklemelerin önüne geçileceğini ve vatandaşların kesintisiz, konforlu ve güvenli seyahat edeceğini vurguladı. 
Bakan Karaismailoğlu, geçen hafta Kanuni Bulvarı’nın önemli bir kesimini hemşerilerinin hizmetine sunduklarını anımsatarak, Araklı-Bayburt Yolu’nun da temelini attıklarını belirtti. Projelerle Trabzon’un sanayi, ticaret ve turizminin de önemli ölçüde gelişeceğini aktaran Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde hayal edilemeyen birçok işe imzamızı attık. Kazanan milletimiz, ülkemiz oldu. 20 yılda altyapımızı tamamladık. 15 bin kilometre bölünmüş yol hedefimizi söylediğimizde bize ‘hayal satıyorsunuz’ diyenler bugün 29 kilometrelik bölünmüş yollarla seyahat ediyorlar. Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın da teminatı. Trabzon; güçlü, büyük Türkiye yolunda 2053 planlarından hak ettiği yatırımlardan daha fazlasını alacak, almaya da devam edecek” değerlendirmesinde bulundu. 

Seçime günler kala muhalefet partisinin en iyi bildiği şeyleri yaparak karalama kampanyalarına başladığını vurgulayan Karaismailoğlu, “Biz daha Güney Çevre Yolu’nun temelini atmadan asılsız iddialarla gündemi meşgul etmeye başladılar. 2002’den bu yana Türkiye, hızla gelişip, büyüyor. Milletin parasının nereye gittiği ortada. Devleti ve milleti için çalışan hükümet var. Türkiye’de iki şey bitmez. Bir AK Parti’nin icraatleri, iki CHP’nin yalanları. Biz konuşmayız, icraatlerimiz konuşur” dedi.