Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın maç sonu değerlendirmeleri 

Teknik Direktör, geriden gelip kazanmanın çok önemli olduğunun altını çizerek, “Taraftarsız oynadığımız ikinci maçımız. Bu şartlarda hele de Trabzon şehrindeki bir yerde taraftarsız oynamak konsantrasyon açısından zorluyor. Taraftarımız, bizim en iyi oyuncumuz. Lütfen bizi bir daha yalnız bırakmasınlar.

MHP’den Trabzonspor’a Taziye MHP’den Trabzonspor’a Taziye

Doğru oyun oynayacaksak, sadık kalacaksak bunu döndürme şansımızın fazla olduğunu düşünüyorduk. Rakibin kritik bir durumu vardı. 1 gol bizi oyuna sokacaktı. Oyun değişikliği doğru cevaplar verdi. Geriden gelip kazanmak son derece önemli. Ocak ayında 9 tane maç oynadık. Sonrasında 26 günde 2 tane müsabaka oynadık. Şimdi de Mayıs ayında full maç oynuyoruz. Ritim yakalamak açısından çok sağlıklı durum değil. Önümüzdeki sezon umarım bu planlamaya dikkat ederler.

Trabzonspor vazgeçmez, inadıyla oynar. Trabzonspor bugün yine vazgeçmediğini göstermiştir. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Gaziantep FK’ya başarılar diliyorum. Selçuk İnan’a da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Avcı, açıklamalarını şu cümlelerle sürdürdü: “Transfer çalışmalarımızı ciddi bir şekilde devam ediyor. Ciddi çalışmalar, mesafeler kat ediyoruz. Denis Draguş önemli bir oyuncu. Bugün de bize karşı ciddi bir performans sergiledi. Onuachu ile de olsun, diğerleriyle de olsun önümüzdeki sezonun planlamasını değerlendiriyoruz. Onuachu’yla konuştuğumu size söylememiş herhalde, ben de söylemeyeyim aramızda kalsın o zaman. Daha fazla seçeneklerin olduğu bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Umarım bunun karşılığını alırız.

Teknik Direktörümüz, önümüzdeki sezon her kulvarda yarışan bir Trabzonspor’u yaratmak için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Herkesin artık bir planı var. Plana karşı plan yapıyorsunuz. Oyun içinde bunlar değişebiliyor, bugün de öyle olduğu gibi. Devre arasındaki hem değişikliği hem diğer durumları, sürenin uzun olduğunu ve çevirebileceğimizi söyledim. Büyük takım, büyük oyuncular bunu gerçekleştirdiler. Doğru tepki verdik. Son aya girerken üçüncülük hedefimiz devam ediyor. Türkiye Kupası’nı 9 kere almış Trabzonspor’un müzesine bir kupa daha getirmek için de çalışıyoruz. İniş çıkışlar olmasına rağmen iyi yarışıyoruz. Bazen sonuç alıyoruz bazen alamıyoruz ama oyun olarak gelişiyoruz.

Önümüzdeki sezon her kulvarda yarışan Trabzonspor’u yaratmak için çalışıyoruz. Haftaya Samsunspor’la oynayacağız. Yeni stadyumlarına ilk kez gideceğim. Taraftarlarımız olmayınca eksik oluyoruz. Umarım fair-play ruhuyla Samsun deplasmanında bizleri destekleyecekler” dedi.

Editör: Haber Merkezi