Teknik Direktör Abdullah Avcı, Trendyol Süper Lig’in 37. haftasında deplasmanda RAMS Başakşehir ile oynanan ve 1-0 Trabzonspor’un kazandığı karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor’un yeni transferi formayı giydi Trabzonspor’un yeni transferi formayı giydi

Lig üçüncülüğü hedefine ulaştığımız için son derece mutlu olduğunu ifade eden teknik direktörü Abdullah Avcı, “İyi bir takıma karşı özellikle son haftalarda devamlı kazanan, üçüncülüğün ne kadar değerli olduğu bir süreçte bugün oyunun içinde çoğu zaman taktiksel olarak herkesin birbirine hamleler yaptığı bir süreci yaşadık. Biz takım olarak, takım savunmasında doğru durduk ve doğru baskılar yaptık. Zaman zaman bire birde bıraktıklarımız vardı. Zaman zaman alana doğru koşular ve hareketlenmeler yaptık. İlk yarının sonunda bulduğumuz gol var. İkinci yarıda geçişlerden ve setlerden yakaladığımız fırsatlar vardı. Maçı daha evvel koparabilirdik. Ama oyuncularım ligin sonu geldiğinde iki tane koyduğumuz hedeften özellikle bugün üçüncülük hedefine ulaşması bizi son derece mutlu etti. Oyuncularımı, hem konsantrasyonları hem enerjileri hem iyi bir takıma karşı aldıkları galibiyet için kutluyorum. Başakşehir’e de bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Kupası’nı 10. kez taraftarımıza armağan etmek istediğini dile getiren Avcı, “Geldiğimizde 9. haftaydı. Buranın enerjisini, duygusunu, ruhunu bilen ve bunu beraber yaşamış bir teknik ekibiz. Geldiğimizde koyduğumuz üçüncülük ve kupa hedefinin bir tanesini bugün gerçekleştirdik. Ama buraya gelirken zor ve meşakkatli yollardan geçtik. Ocak ayında bunu söylüyordum. Bu yanlış bir planlamanın karşılığında bütün takımların yaşadığı sıkıntıları biz de yaşadık. Ocak ayında 9 maç, Afrika Kupası, Türkiye Kupası… Sonra bakıyorsunuz 3 hafta maç yok. Sonra bir bakıyorsunuz 2 hafta maç yok. Bu bir futbol takımının ritmi açısından çok sağlıklı bir durum değil. Onun için ocak ayında çok değerli üç oyuncum yurt dışına transfer oldu. Hem de Afrika Kupası vardı. Sakatlarla beraber bir haftada üç maç kaybettik. Bu oyunun içinde inişler ve çıkışlar yaşanıyor. Oyun organizasyonuna sahip çıktığımızda geri dönenlerle beraber doğru oyun oynamaya başlayan bir takım olduk. Ben buranın bu şehrin nasıl bir oyun istediğini biliyorum. Önümüzdeki sene itibarıyla daha hızlı, daha agresif, daha alternatifleri zengin olan, oyunun içinde hiçbir zaman vazgeçmeden inadıyla oynayan bir Trabzonspor olacaktır. Bugün itibarıyla maçı kazandık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Final öncesi zihinsel de fiziksel de moralli bir şekilde perşembe gününe hazırlanacağız. 9 kere Türkiye Kupası’nı kazanmış Trabzonspor. 10. defa kazanmak istiyoruz. Trabzonspor taraftarı bugün de bizimle beraberdi. Bizi yalnız bırakmasınlar. Onlara her zaman ihtiyacımız var. Kupada da bize son derece destek olacaklardır. Trabzonspor çok önemli bir camia ve buna destek oldukları sürece biz güzel işler yapacağız. Tekrar hem Başakşehir’i hem oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi