Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanmasının ardından 7’den 70’e tüm Araklılar tırlarla, kamyonlarla, arabalarıyla sokaklara akın etti.
IMG_6178
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Bıyık, MHP Araklı İlçe Başkanı Metin Hacıhasanoğlu, Yeniden Refah Partisi Araklı İlçe Başkanı Metin Baycan, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Tuncay Altınova, ilçe teşkilatları, kadın kolları ve gençlik kolları meydanlara inerek kalabalığın arasına karıştılar. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyanlara duymayanlara, biz onu çok seviyoruz şarkısı seslendirildi.
IMG_6184
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı konuşmada; ”Kıymetli hemşehrilerim, Aziz ARAKLILILAR

14 Mayıs gecesi elde ettiğimiz zaferi perçinleyerek bu gece yeniden Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a 5 yıl daha emaneti teslim etmenin mutluluğu ve sevinci içindeyiz.
IMG_6185
Bu başarıda özellikle ARAKLININ, Trabzon’un ve Karadeniz’in büyük bir payı vardır. Yiğit, yiğitle olur dediniz ve Reis’in yanından ve ideallerinden ayrılmadınız. Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
IMG_6181
Bu başarıda emeği geçen milletvekili adaylarımıza, il ve ilçe teşkilatlarımıza, gönüldaşlarımıza ve tüm seçmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu takım oyununun bir parçası olan herkese müteşekkiriz.
IMG_6179
Bu Gece yeni bir dönemin arifesindeyiz. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı, güzel Türkiyemizi taşıyacak daha çok hedefimiz var.
IMG_6175
Seçim çalışmaları sırasında Cumhurbaşkanımızdan desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhur İttifakımıza, Anadolu’nun dört bir yanında vatandaşlık görevini yerine getiren tüm seçmenlerimize, 20 Yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızdan desteğini esirgemeyen Yiğit Araklı halkına gönülden teşekkür ediyorum.
IMG_6176
Bu gece kaybeden yoktur. Aziz Türk milleti ve tüm kardeşlerimiz kazanmıştır. Türkiye kazanmıştır. Ülkesinin birliğini ve bütünlüğünü ebediyen savunanlar kazanmıştır. Mazlum coğrafyalarda gözyaşı döken, dünyanın gül bahçesine dönüşmesini isteyenler kazanmıştır.

Emperyalistler, kan emiciler, kaostan beslenenler, ülkemizi kutuplaştıranlar, teröristler ve terör sevicileri kaybetmiştir.

Türkiye, Türkiye’den büyüktür sözünün gerektiği gibi halkımız büyük oyunu görmüş, samimiyetin ve kalkınmanın sarsılmaz lideri Cumhurbaşkanımıza göreve devam demiştir.
IMG_6177
Bu geceki sevincimiz asla kimseyi incitmesin. Peygamberimizin (sav) Mekke’yi fethindeki halini hatırlayalım. Boynu neredeyse devenin yularına değecekti. Tövbe ediyordu. Zafer sarhoşu olmamıştı. Tevazuuyla karşılıyordu zaferi.

Bize yakışan da ondan ilham alarak zaferimizi birbirimizi kırmadan, birbirimize sarılarak kutlamaktır.

Türkiye Yüzyıl’ını yarından itibaren birlikte yazmaya başlayacağız.
IMG_6180
Bu zafer hepimizin. Yükümüz daha da arttı artık. Cumhurbaşkanımızın diri bir neferi olmak ve bu ideale hizmet etmek hepimizin en asıl ve asil görevidir. Herkesi artık bu bilinçle hareket etmeye ve heyecanla koşturmaya devam etmeye davet ediyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan;
Milletinin hep hayır duasını aldı
Kimsesizlerin hep kimsesi oldu
Mazlumların hep umudu oldu, hiç yılmadı
Milletin başını bir gün dahi yere eğdirmedi
Hayal denilen projeleri tek tek gerçekleştirdi
Söz verip yapmadığı hiç bir şey kalmadı
Emir alan değil ülkesinin hakkını, hukukunu koruyan bağımsız devlet inşa etti
Halkımız istikrara devam dedi
Halkımız hizmete devam dedi
Halkımız; togg’lar, iha’lar, siha’lar, akıncı’lar, kızılelma’lar, tgc gemileri, doğalgazlar, nükleer enerji santralleri, petrol keşifleri, muhteşem havalimanları, köprüler, tüneller, barajlar, okullara devam dedi
Halkımız geleceğin güçlü ülkesine devam dedi
Halkımız geleceğin lider ülkesine devam dedi

KIYMETLİ KARDEŞLERİM

CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE İLÇEMİZE BİRÇOK YATIRIMI KAZANDIRDIK.

İŞTE; ARAKLI-BAYBURT YOLU BAŞLADI
• YENİ SOSYAL ALANLAR, PLAJLAR YAPIYORUZ
• KADINLAR KAPALI ORGANİK ÜRÜNLER PAZARIMIZI AÇTIK
• 216 DÜKKANLI, 60 MİLYON TL’LİK SANAYİ SİTESİNİ YAPTIK
• ARAKLI’YI DOĞALGAZLA BULUŞTURDUK
• TOKİ İLE DEVASA HİZMETLER YAPTIK
• İLÇEMİZE ÜNİVERSİTE KAZANDIRDIK
• SAHİLİMİZİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRDİK (ARTIK HERKES AİLESİYLE OTURMAYA ARAKLIYA GELİYOR)
• TURİZM ALANLARIMIZI GÜN YÜZÜNE ÇIKARDIK
• YENİ BELEDİYE BİNAMIZI YAPTIK
• ASFALT, BETON, DUVAR HAMLESİ BAŞLATTIK

ARAKLI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK ATILIMLARA İMZA ATTIK, SİZLERLE BİRLİKTE ATMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ.

SÖZLERİME NECİP FAZIL KISA KÜREK’İN ŞU MISRALARIYLA DEVAM ETMEK İSTİYORUM;
MEHMED’İM, SEVİNİN, BAŞLAR YÜKSEKTE!
ÖLSEK DE SEVİNİN, EVE DÖNSEK DE!
SANMA BU TEKERLEK KALIR TÜMSEKTE!
YARIN, ELBET BİZİM, ELBET BİZİMDİR!
GÜN DOĞMUŞ, GÜN BATMIŞ, EBED BİZİMDİR!

Son olarak tekraren tüm seçmenlerimize teşekkürlerimi sunuyor, Cumhurbaşkanımızı tebrik ediyor ve şükranlarımı sunuyor, aziz hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Sağlıcakla kalın.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Muharrem Altıntaş