Yaz döneminde okullarımızın fiziki anlamda bakım onarım ihtiyaçlarını giderip mental olarak da yeni döneme yönelik hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.
Milli Eğitim Bakanlığımız; okul müdürlerimizden aldığı ihtiyaç talepleri ile doğrudan okullara gönderdiği ödeneklerle ihtiyaçların, okullarımızı en iyi tanıyan kişiler olan yöneticilerimiz tarafından giderilmesi yoluna gitmiş, bu anlamda okul müdürlüklerinin bildirdiği her talebe cevap vermiştir. Ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı tamamlanmış, sıraların üzerinde öğrencilerimizi beklemektedir.

Değerli velilerimiz;

Öğretmenlerimize emanet ettiğiniz göz aydınlığınız evlatlarınızı vatanımıza, milletimize ve bütün insanlığa faydalı olacak bireyler olarak yetiştirmek için çabalıyorlar. Bu mühim vazifenin yerine getirilmesinde en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Okula yeni başlayan çocuklarımızın velilerinin yaşadıkları duygu yoğunluğunu tahmin edebiliyorum. İnanın bizlerde veli olarak bizler de her yıl aynı heyecanı yaşayarak eğitim öğretime başlıyoruz. Öğretmenlerimiz bir meslekten çok daha öte anlamlar yükleyerek görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Bu mühim vazifenin ifasında bütün öğretmenlerimize  muvaffakiyetler diliyorum.


Sevgili öğrenciler;

Uzun bir yaz tatilinin ardından okullarınıza, kavuşuyorsunuz. Yeni dönemde yeni başarılarla hepimizi gururlandıracağınıza inancım tamdır. Sizleri; özgüvenli, kendi kabiliyetlerinin farkında olan ve bu doğrultuda kendini geliştiren bireyler olarak eğitim faaliyetlerinin içinde görmek istiyoruz. Bizler, sizleri yetiştirirken bu ülkenin geleceğini inşa etmiş oluyoruz. O yüzden sizlerin elde ettiği başarılarla ülkemizin istikbali daha da parlayacaktır. Her zaman sizlerin yanında olacağımızı hatırlatarak başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım;


11 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerinize kavuşacaksınız. Sizlerin de öğrencileriniz kadar heyecanlı olduğunuzu biliyorum. Zaman zaman binbir fedakârlıkla görevinizi yerine getirdiğinizi, çocuklarımızın eğitimi için görev tanımınızda yer almayan birçok özverili faaliyette bulunduğunuzu biliyoruz. Yeni dönemde en uygun şartlarda görevinizi yerine getirmeniz için her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim

BAŞARININ ANAHTARI ÇALIŞMAKTIR 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve bütün eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyor; sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu bir dönem geçirmenizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Editör: Muharrem Altıntaş