CHP ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET KAYA’DAN ÖNEMLİ ÇAĞRI:

TRABZON SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Karşılaşmanın ardından çıkan olayların üzücü olduğunu ve bu tür şiddet hareketlerini tasvip etmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Kaya, “Ancak bu olayların planlı ve bir kurgu olduğunu düşünüyorum. Sahaya ilk atlayan şahıs kimdir ve neden maskelidir? Bu provokasyonu tezgahlayanlar neyi amaçlamışlardır? Bu soruların cevaplarının acilen verilmesi gerekmektedir” dedi. 

Karşılaşma sonrası gözaltına alınan taraftarları ziyaret ettiklerini belirten Kaya, hakem hatalarının ve çirkin kışkırtmaların olaylara çanak tuttuğunu belirterek, “Sahaya atlayan maskeli şahsın Fenerbahçeli futbolcular tarafından dövülmesi taraftarları galeyana getirmiş ve olayların büyümesine neden olmuştur. Birileri bu olayları bir fırsata dönüştürüp adeta Trabzonspor taraftarlarını ve Trabzonlularıhedef yapmaya çalışmaktadır. Bunu asla kabul etmiyoruz. Bunu yapanları lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor taraftarının centilmenliğini, hoşgörüsünü her zaman ortaya koyduğunu vurgulayan Kaya, “Trabzonspor, sahasından dikenli telleri kaldıran ilk kulüptür ve bu konuda örnek ve öncü olmuştur. Çok da geriye gitmeye gerek yok… 1 sene önce yaşadığımız deprem felaketinin ardından, o acı günlerde bir dayanışma ortaya koyan Trabzonspor, tüm kulüplerin taraftarlarını şehrimize davet etmiş, Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı, el ele kol kola maç izlemiştir... Trabzonspor tribünlerinde sarı lacivert bayraklar dalgalanmıştır. Bu anlamda Trabzonspor tüm Türkiye’ye yine örnek olmuştur” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fanatik Fenerbahçeli Başdanışmanı Mehmet Uçum’un karşılaşmanın ardından yaptığı açıklama ile Trabzon’u, Trabzonspor’u “Türkiye düşmanlığı” ile suçlamasına sert tepki gösteren Kaya, “Bu vatan için gözünü kırpmadan canını verebilecek Trabzonluların Türkiye sevgisi hakkında yorum yapmak Mehmet Uçum’un haddi değildir. Sayın Uçum, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı mıdır, yoksa Fenerbahçe amigosu mudur? Önce buna karar vermeli ve kariyer planlamasını buna göre yapmalıdır” ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu’ndan Başkan Kaya’ya Tebrik Ziyareti İmamoğlu’ndan Başkan Kaya’ya Tebrik Ziyareti

“Her fırsatta boyunlarına Trabzonspor kaşkolları takan siyasetçiler, Trabzonspor ve Trabzon günlerdir adeta linç edilirken sessiz kalamaz” diyen Kaya, “Trabzonspor bizim üst kimliğimizdir. Parti ayrımı yapmaksızın tüm belediye başkan adaylarımızı, ortak bir basın toplantısı ile Trabzon’umuzun, Trabzonspor’umuzun haklarını savunmaya ve sahipsiz olmadığını göstermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi