banner277

Trabzon Valisi Yücel Yavuz 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Vali Yavuz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; "Muhtarlarımızın ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçlarını karşılamak, karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmak ve muhtarlık müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, her yılın 19 Ekim günü "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmiştir.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 
Vali Yavuz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;
 
"Muhtarlarımızın ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçlarını karşılamak, karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmak ve muhtarlık müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, her yılın 19 Ekim günü "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmiştir.
 
Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda müracaat edecekleri ilk kapı olan; seçilerek milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olma makamı olan muhtarlıklarımız devlet yönetimimizde çok önemli bir yer tutmaktadır.
 
Muhtarlarımız, görev yaptıkları köy-mahallelerde halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca, 186 yıllık yönetim tecrübesiyle muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yüklenmiş bulunmaktadır.
 
19 Ekim Muhtarlar Günü, demokrasi piramidimizin tabanıyla tavanının buluşması, kucaklaşması amacıyla ülkemizde yeni ve hayırlı bir geleneğin tesisine de vesile teşkil edecektir.
 
Bu vesileyle muhtarlarımıza yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. İlimizde görev yapmış olup ebediyete intikal etmiş olan muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, geçmişte devletimize muhtar olarak hizmet etmiş muhtarlarımıza sağlık ve selamet diliyorum. Aktif görevde bulunan bütün muhtarlarımızın ve tüm halkımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273