İnsanlık dışı şiddetin üst seviyelere ulaştığı; bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden binlerce eli silahsız masumun hunharca katledildiği, ibadethane, hastane ve üniversitelerin hayâsızca bombalandığı görülmüş ve ne yazık ki bugün gelinen noktada; üzerinden aylar geçmesine ve her şey dünyanın gözü önünde yaşanmasına rağmen İsrail terörizmi son bulmamıştır. 

66E84Be1 B8Ab 40De 8F9B 161Ef300Dba5

Çok sayıda Batılı devletin seyirci kaldığı bu katliama,dünyanın önemli üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler sessiz kalmamış, bu şiddetin durdurulması ve masum sivillerin korunması için barışçıl yöntemlerle protesto gösterileri başlatmıştır. Ancak bu “barışçıl protesto” gösterileri, en az Filistin halkı kadar masum olan üniversite öğrencilerinin de şiddet görmesine sebep olmuştur.

Son noktada, Columbia Üniversitesi’nden Yale’e, New York Üniversitesi’nden Harvard’a birçok üniversitede, Filistin’deki soykırıma karşı çıkıp “ateşkes” çağrısı yaptıkları için öğrenciler gözaltına alınmış, eylemlerin durdurulması için “uzaktan eğitim” seçeneği masaya yatırılmıştır.

Dünyanın sessiz kaldığı soykırıma, üniversite öğrencilerininverdiği bu onurlu tepkiyi destekliyor, onlara karşı gösterilen saygısız tutumu telin ediyoruz. ABD’deki üniversitelerde “zulme” ses veren öğrencilere uygulanan orantısız şiddeti dekınıyoruz. 

Arsin’in İçme Suyu Sorunu Son Buluyor Arsin’in İçme Suyu Sorunu Son Buluyor

0535D504 3614 41Ad 9996 2A94880Ab49A

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü

Editör: Haber Merkezi