TRABZON'A YAKIŞMIYOR

Trabzon Soğuksu Mahallesinde 2009 yılında yapımına başlanan fakat Kanuni Bulvarı’nın geçecek olduğu alana denk geldiği için yapımı durdurulan Çamlıkaltı Cami İnşaatı çöp yuvasına döndü.

TRABZON'A YAKIŞMIYOR

TRABZON'A BU GÖRÜNTÜ YAKIŞMIYOR 

3 kat betonu atılan ve tuğlaları örüldükten sonra mahkemelik olan ve 5 yıldır çivi dahi çakılmayan cami inşaatı vatandaşların tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar, diyanet yapılan harcamının verilmesi için mahkemeye başvurduğunu söyledi. İnşaatın içersinin çöplüğe döndüğünü de söyleyen vatandaşlar, “Bu inşaat 5 yıldır bu şekilde duruyor. Gençler içerde ateş yakıyor.

Akşamdan içeride oturuyorlar. Bira şişesine dahi rastladık. Çöplüğe döndü burası. Yapılsa çoktan bitmişti. Yıkılacaksa da hemen yıkılmalıdır” diye tepki gösterdi. Soğuksu Mahalle Muhtarı Bekir Aktürk, yıkım kararının çıktığını ve önümüzdeki aylarda inşaatın yıkılacağını belirterek, “Burası mahkeme yüzünden durduruldu. Uzun süredir de aynı durumda. Ama mahkemeden istimlak kararı çıktı. Önümüzdeki aylarda yıkılacak. Cami Derneğiyle de karar aldık daha yukarıda bir alan var oraya daha büyük ve güzel bir cami yapalım dedik. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 11:18
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160