banner277

Gümrükçüoğlu ; 15 Temmuz 2017’de meydanlarda olacağız

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe kalkışımı ve bunun karşısında Millet Zaferinin 1’inci yıldönümü kutlamaları için Trabzon Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Gümrükçüoğlu ; 15 Temmuz 2017’de meydanlarda olacağız

 Gümrükçüoğlu ; 15 Temmuz 2017’de meydanlarda olacağız

Haber : Melek Çakır   www.trabzonhaber24.com  

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe kalkışımı ve bunun karşısında Millet Zaferinin 1’inci yıldönümü kutlamaları için Trabzon Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını sürdürüyor. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 15 Temmuz 2017’de tekrar meydanlarda olacağız. Nasıl bir mücadeleden geçtiğimizi hatırlayacağız ve yaşayacağız. Birçok etkinliği bir ve beraber yaşayacağız” dedi.

TARİHİN EN BÜYÜK HAİN GİRİŞİMİ

Değerlendirmelerine 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananları hatırlatarak başlayan Gümrükçüoğlu, “15 Temmuz 2016’da aziz milletimiz tarihinin en büyük hain girişimi ile karşılaştı. Bir ihtilal, bir darbe teşebbüsü ile karşılaştı. Maalesef tarihimizde olanın çok fevkinde, içimizde piyon haline getirilmiş hainlerin devletimizi, milletimizi; dış destekleri yanına alarak arkadan hançerlemesiyle, büyük hainane teşebbüsle karşılaştı” diye konuştu.

MİLLETİMİZ CANINI ORTAYA KOYDU

Türk Milletinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hainleri bir gecede tarih sahnesinden sildiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Bu kadar organize bir teşebbüse karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ben ölürsem vatanımda ölürüm, bir diğer yere sığınmayı aklımın köşesinden bile geçirmem’ diyerek ineceği belli olmayan uçağı ile hareket ederek İstanbul’a indi. ‘İstiklal, hürriyet ve devletimizin birliğine bağlılığımızı bütün dünyanın önüne koyarız’ anlayışıyla hareket eden aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımızla birlikte büyük bir varlık ortaya koydu. Milletimiz 80 milyonu ile ‘biz tek bir vatanın sahibi tek bir milletiz. Tek devletimizde tek bir bayrağın altına yaşayacağız’ dedi. Canını ortaya koydu. Cumhurbaşkanımızın ‘ben ölürsem vatanımda ölürüm diyerek’ bir adım geri atmamasına bu aziz millet bütün varlığı ile iştirak etti” şeklinde konuştu.

24 SAATTE SAHNEDEN SİLİNDİLER

15 Temmuz gecesi Trabzon’da yaşananlara da dikkat çeken Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Engebeli topraklarımızdan, mahallelerimizden, beldelerimizden, ilçelerimizden akın akın gelen insanlarımız bütün ülkemizde olduğu gibi aziz şehrimiz Trabzon’umuzda da Meydan Parkı’nı bir saat içinde doldurdu. Halkımız, ‘ya istiklal ya ölüm diyen’ atalarımız gibi ‘ya istiklal ya ölüm’ dedi. İstiklaline, vatanına, milletine, mukaddesatına sahip çıktı. Aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları ile birlikte canını ortaya koydu. Bütün vatan, bütün millet bir büyük varlığı bütün dünyaya ilan etti ve bu hainleri de 24 saat geçmeden Devletin ve milletin sahnesinden sildi.”

O GECE MEYDANLARDA OLACAĞIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde Trabzon’da yine meydanlarda olacaklarını ifade etti. “15 Temmuz gecesi 249 insanımız hayatını feda etti. 3 bin insanımız yaralandı, gazi oldu” diyen Gümrükçüopğlu, “Halen tedavileri devam edenler var. 80 milyon olarak vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza, nasıl sahip çıktığımızı ve çıkmaya devam edeceğimizi 15 Temmuz 2017’de de göstermeye devam edeceğiz. 15 Temmuz 2017’de tekrar meydanlarda olacağız. ‘Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet’ diyen herkes ile bütün siyasilerimizle yine sahalarda, üniversitelerde olacağız, söyleşilerde, istişarelerde olacağız. Nasıl bir mücadeleden geçtiğimizi hatırlayacağız ve yaşayacağız. Birçok etkinliği bir ve beraber yaşayacağız. 80 milyonun birlik ve beraberliğinin mesajının bir kez daha bütün dünyaya iletilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 13:19
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273