banner277

Genç: Trabzon çifte bayram yaşıyor

Haber : Yurdanur Ayaydın www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 4.4.1990 tarihli ve 3621 sayılı Kıyı Kanunu'nda yapılan değişikliğin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yürürlüğe girmesinin Trabzon için çok önemli bir kazanım olduğunu ifade etti. .

Genç: Trabzon çifte bayram yaşıyor
 Genç: Trabzon çifte bayram yaşıyor

Haber : Yurdanur Ayaydın  www.trabzonhaber24.com  

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 4.4.1990 tarihli ve 3621 sayılı Kıyı Kanunu'nda yapılan değişikliğin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yürürlüğe girmesinin Trabzon için çok önemli bir kazanım olduğunu ifade etti. Kabul edilen değişiklikle  Şehir Hastanesi ve Yatırım Adası gibi projelerin Trabzon'da hayata geçirilmesinin önündeki kanuni engellerin tamamen kaldırıldığını belirten Başkan Genç, "AK Parti'nin şehrimiz Trabzon için taahhüt ettiği ve kamuoyu tarafından da sıklıkla gündemde tutulan Şehir Hastanesi'nin Akyazı dolgu alanına, Yatırım Adası'nın ise Arsin sahiline yapılmasıyla ilgili yasal değişikliklerin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yürürlüğe girmesi bütün Trabzon'da büyük bir sevinç yaşatmıştır. Tabiri caizse, Ramazan Bayramı'nda çifte bayram sevinci yaşıyoruz." dedi. 
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Kıyı Kanunun değiştirilmesinde çok büyük emeği geçen başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak  olmak üzere Trabzon milletvekilleri Salih Cora, Adnan Günnar, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Başkan Genç, "Hem 'Yatırım Adası' hem de 'Şehir Hastanesi' AK Parti'nin en çok önem verdiği konuların başında geliyor. Nihayet kanun değiştirilerek işin yasal boyutu bu şekilde aşılmış oldu. Her iki proje de Trabzon'a çağ atlatacak nitelikte... Ciddi istihdam alanları oluşturacak ve ekonomi daha da canlanacak. Şehir hastanesiyle zaten sağlıkta bölge illerinden daha iyi konumda olan Trabzon aradaki bu farkı daha açacak ve bölgenin sağlık üssü olacak. Arsin sahiline yapılacak olan Yatırım Adası ise Trabzon ekonomisi için lokomotif görevi üstlenecek. Umarız şehrimiz için yeni bir umut kaynağı olacak her iki projenin temeli bir an önce atılır da Trabzon rahat bir nefes alır." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 12:52
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273