banner277

Gümrükçüoğlu Meclisten Yetkiyi aldı, Plajlar Devrediliyor

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün ki Toplantısında Meclis Üyeleri Büyükşehir Belediye Meclisinde Başkan Gümrükçüoğlu'na yetki verdi.

Gümrükçüoğlu Meclisten Yetkiyi aldı, Plajlar Devrediliyor

 Gümrükçüoğlu Meclisten Yetkiyi aldı, Plajlar Devrediliyor  

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com

 Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün ki Toplantısında Meclis Üyeleri Büyükşehir Belediye Meclisinde Başkan Gümrükçüoğlu'na yetki verdi. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden TRABEL A.Ş.’nin hizmet alanı genişliyor. Daha önce Trabzon’da vatandaşlardan devir alınan otoparklar ve çay ocaklarının işletmesini yürüten TRABEL A:Ş.’ye şimdi de Trabzon sahilinde ki Plajların işletmesi verilecek.  Buna göre Milli Emlaktan, Trabzon Büyükşehir Belediyesine geçecek taşınmazların, ardından TRABEL A.Ş.’ye devri sağlanacak. Devirle alakalı süre ve ücretinin belirlenmesi için bugün Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na yetki verilmesini görüştü. Meclis, oy birliği ile Başkan Gümrükçüoğlu’na yetki verdi.  Konuyla ilgili Meclisi Bilgilendiren İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Süleyman Aydın “Bizim Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak kıyı kısmında ki bazı taşınmazlar var. Bunların devir süreci devam ediyor. Biliyorsunuz Meclis, Ağustos ayında tatile giriyor. Bizim amacımız Milli Emlaktan kiraladığımız bu yerleri TRABEL AŞ’ye meclis kararıyla işlettirmek. Bu süreçte tarafımıza geçecek olan taşınmazların TRABEL’e devriyle alakalı süre ve ücretinin belirlenmesi için yetki verilmesi noktasında talebimizdir” dedi.  Aydın, Belediye olarak taşınmazların Milli Emlaktan Kiralama bedelinin aynı ücretle TRABEL A.Ş.’ye yansıtılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 16:02
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273