EMNİYET MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, tutuklandı. Ercan Demir, Dink cinayetinde ölüme sebebiyet vermekle suçlanıyor. Demir, bugün Ankara'da polise teslim olmuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

 Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, tutuklandı. Ercan Demir, Dink cinayetinde ölüme sebebiyet vermekle suçlanıyor. Demir, bugün Ankara'da polise teslim olmuştu.Alınan bilgiye göre, Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında ''şüpheli'' sıfatıyla daha önce ifadesi alınan, o dönemde Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğünde amir olan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, hakkında yakalama kararı çıkartılmasının ardından, bugün Ankara Emniyet Müdürlüğüne geldi.

2 POLİS DE AYNI SORUŞTURMA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında daha önce de dönemin Trabzon Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Muhittin Zenit ve polis amiri Özkan Mumcu hakkında tutuklama kararı çıkmış, iki polis de tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 19:11
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160