banner277

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Görev yerleri değişti!

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle, 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin atamaları yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Görev yerleri değişti!

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 2 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 11 ile ise emniyet müdürü atandı.

TRABZON'DA 6 İLÇE KAYMAKAMI 3 VALİ YARDIMCISI DEĞİŞTİ .

Trabzon özelinde ise iki vali yardımcısı ile Sürmene, Of, Maçka, Çarşıbaşı, Köprübaşı, Düzköy ilçelerinin kaymakamlarının görev yeri değişti.

İşte yapılan atamalar…

Trabzon Sürmene Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya – İstanbul Şişli Kaymakamlığına

İzmir Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk – Trabzon Sürmene Kaymakamlığına


Trabzon Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek – Gaziantep Şahinbey kaymakamlığına


Mardin Ömerli Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak – Trabzon Maçka Kaymakamlığına

Muş Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer – Trabzon Of Kaymakamlığına

Trabzon Çarşıbaşı Kaymakamı Burak Yılmaz, Elazığ Ağın Kaymakamlığına

Trabzon Köprübaşı Kaymakamı Hulusi Teke – Elazığ Palu Kaymakamlığına

Trabzon Düzköy Kaymakamı Bilal Basrı – Kütahya Dumlupınar Kaymakamlığına
Manisa Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz – Trabzon Vali Yardımcılığına

Trabzon Maçka Kaymakamı Selim Çomaklı, Diyarbakır Vali Yardımcılığına

Trabzon Vali Yardımcısı Emin Sait Karahaliloğlu – Hatay Vali Yardımcılığına


2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçenin Kaymakamının görev yerleri değiştirildi.

12 İLÇEDE KAYYUM OLARAK GÖREV YAPAN KAYMAKAM DEĞİŞTİ

Trabzon Sürmeneli Yılın Kaymakamı Muhammet Selami Yazıcı Düzensiz Göç ile Mücadele ve Sınır Dışı İşleri Genel Müdürü olarak atandı .


İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 Kaymakamın görev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden Kaymakamlardan 12’si farklı görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

'Efsane Kaymakam' Fethiye’ye atandı
Geçmiş dönem Trabzon Maçka Kaymakamlığı yaparken Trabzon ve Trabzonsporluların sevgilisi olan 2015 yılında Nevşehir Ürgüp Kaymakamı iken gönüllü olarak hendek operasyonlarını yönetmek üzere bölgeye koordinatör olarak görevlendirilen ve daha sonra Ağrı'nın Diyadin ilçesine kaymakam olarak atanan 'Efsane Kaymakam' olarak anılan Alper Balcı, Fethiye Kaymakamlığı'na atandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığından, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada, "Kararname sonrası boş kalan ilçelerimize Kaymakam Vekili görevlendirilmiş olup 922 İlçemizin tamamına Kaymakam verilmesi sağlanmıştır. Göç İdaresi Başkanlığında boş bulunan Başkan Yardımcılığı görevine Bakanlığımız İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Can Ozan Tuncer atanmıştır. Uyum ve iletişim Genel Müdür vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü vekili Gözde Özkorul, Uluslararası Koruma Genel Müdür vekili Muhammet Selami Yazıcı, Düzensiz Göç ile Mücadele ve Sınır Dışı İşleri Genel Müdür vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Denetim Başkan vekili Hacı Memet Gürlek aynı görevlere asaleten atanmıştır. İller idaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Fırat Taşolar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanmıştır. Sahil Güvenlik Komutanlığında Komutan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz Tümamiralliğe, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG Albay Ahmet Bahadır Tuğamiralliğe, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı SG Albay Oğuz Bavbek Tuğamiralliğe terfi ettirilmiş ve bulundukları görevlere intibak atamaları yapılmıştır" denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı geçmiş dönem Trabzon İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ise Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne .

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın Polis Başmüfettişi, Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay Emniyet Genel Müdürlüğü Belge Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkanı, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Diyarbakır İl Emniyet Müdürü, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş Sakarya İl Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Orhan Çevik Antalya İl Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü Belge Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkanı Recep Güzel Yazıcı Giresun İl Emniyet Müdürü, Vekâleten Karabük İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Kadir Yırtar Karabük İl Emniyet Müdürü, Vekâleten Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Hakan Sıralı Kütahya İl Emniyet Müdürü, Vekâleten Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Ali Loğoğlu Nevşehir İl Emniyet Müdürü, Vekâleten Siirt İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Hakan Yıldırımoğlu Siirt İl Emniyet Müdürü, Vekâleten Sinop İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Tarıkhan Çetiner Sinop İl Emniyet Müdürü, İstanbul Terörle Mücadeleden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Polis Başmüfettişi Kayhan Ay Kastamonu İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır." 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 18:07
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273