banner277

Av.Duygu Keleş Aydın Baro Başkanlığı’na Adayım

Trabzon Barosunun mevcut başkanı Av.Duygu Keleş Aydın yeni dönemde yeniden Trabzon Baro Başkanlığı’na adaylığını açıkladı .

Av.Duygu Keleş Aydın Baro Başkanlığı’na Adayım

Aydın ; Hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarını koruyan, görevini hakkı ile yerine getiren ve adaletin gerçekleşmesi için mücadele eden Değerli Meslektaşlarım,

2016 yılında  sizlerin teveccühü ile mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum Trabzon Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğim günden bu yana, baromuzun her kademesinde büyük bir özveri ile çalıştım. Yaklaşık 4 ay önce ,Başkanımız  Av. Syn.Sibel Suiçmez’in Türkiye Barolar Birliği Başkan Vekilliğine seçilmesi akabinde görevi bırakması üzerine, Avukatlık Kanunu gereğince Yönetim Kurulu içerisinde yapılan seçimle ve yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarım meslektaşlarımın desteği ile Trabzon Barosu Başkanlığı görevine getirildim.

Şahsıma layık görülen ve taşımaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum Trabzon Barosu Başkanlığı görevini, üstlendiğim günden bu yana  , çok kısa bir süre olmasına rağmen siz kıymetli meslektaşlarımın da desteği ile büyük bir emek harcayarak en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum  ve getirmeye devam edeceğim.

2016 yılından bu yana ,meslek üstadlarımdan ,birlikte yola çıktığım çalışma arkadaşlarımdan ,her biri birbirinden kıymetli siz değerli meslektaşlarımdan öğrendiklerimle ve süreçte edindiğim tecrübelerle önümüzdeki dönem de  Trabzon Baro Başkanlığını layığı ile yerine getireceğimi biliyor ve inanıyorum.

Siz değerli meslektaşlarımın da bu yolda bana sonsuz destek olacağınıza  dair şüphesiz inancım ile  Trabzon Barosu Başkanlığı görevine adaylığımı açıklıyorum.

2003 yılında, Stajyer Avukat olarak adım attığım günden bu yana  Avukatlık mesleğini  adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında ve keşif mahallerinde bizatihi icra ediyorum. Dolayısı ile meslek sorunlarımızı, gelecek kaygılarımızı, yapmak istediklerimizi ya da yapamadıklarımızı biliyor, görüyor ve bizzat yaşıyorum.

Trabzon Baro Başkanlığı görevine şahsımı layık görmeniz halinde, sizlerden aldığım güç ve inançla, demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı, yargının asli ve kurucu unsuru, savunma makamının yeri doldurulmaz temsilcisi, hukukun üstünlüğü ve adalet için yılmadan çalışan siz kıymetli meslektaşlarım için, meslek sorunlarımızı aşmak ve ortadan kaldırmak için  büyük bir özveri ile çalışacağıma söz veriyorum.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273