banner277

Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı'da CHP'den Aday Adayı

Haber: Ömer Altıntaş www.trabzonahber24.com Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı adaylığını açıkladı

Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı'da CHP'den Aday Adayı

 Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı'da CHP'den Aday Adayı

Haber: Ömer Altıntaş  www.trabzonahber24.com  

Ortahisar’ı 70 bin oyla göğüsleyeceğiz

Trabzon’un en büyük ilçesi olan Ortahisar için Cumhuriyet Halk Partisinden 2’inci aday adayı belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Ortahisar için CHP’den aday adaylığını açıklayan Salih Akyüz’ün ardından Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı’da Ortahisar Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıkladı. Basınla TRabzon Harran restoratta bir araya gelen Yazıcı yaptığı açıklamada “Ben Ali Yazıcı Trabzon Maçka doğumlu 3 çocuk babasıyım. 2014 yılında Kuyumcular Odası Başkanı oldum. Trabzon’da altın analizini yapacak olduğumuz bir ayar evi kurduk. 2016 yolunda Trabzon’da bir defile düzenledik. Kuyumculuk için bir çalışma yapıp meclise dosya gönderdik. Cumhurbaşkanımızla bir randevumuz oldu.”   
BAŞKANLIĞA HAZIRIM
“Toplum içerisinde gezdiğimizde siyasette bu hastalıktır. 2012’de CHP’ye katıldık. STK Başkanlığına seçilince o görevlerden ayrıldım. CHP’den Ortahisar Belediye Başkanlığı adaylığım için başvuru yapacağım. Ortahisar dediğimiz Trabzon’dur. Ben kendimi belediye başkanı olarak görebilirim. Sorunlar çok Trabzon’un bitmez tükenmez bir trafik sorunu var mutlaka bunların çözümü için ortak akılla çözeceğim. Hangi sokağa girerseniz Trabzon’un sıkıntısı sorunu ortada. Ortak aklı ortaya koyacağıma inancım sonsuzdur. Aday adaylığımda anlatacaklarım var, önümüzdeki hafta partide çalışacağım.” 
70 BİN OY ALACAĞIZ
 “Bizler cesaretimizi ortaya koyarak çalışmalarımızı, halka dokunarak çalışma içerisinde bulunduk. Bu birisi olacaktır. En güçlü adayı örgütüm sahip çıkarak aday gösterilecektir. Bunlar partimizin verecek olduğu karardır. Biz Salih beyle iki aday olarak sahaya çıktık. Umarım ben olurum. “  Ben yıllar öncesinde, Trabzon sınırlarında esnaf olma bu bölgeyi saha iyi tanıyorum. Ortahisar ile ilgili sandığa oy taşıyacağıma inanıyorum. Büyükşehir’e aday olup, oy kapasitemi göremem. Bütün ben hazır olduğum için aday oldum. Her partinin adayı olarak kendimi görüyorum. Bizim ilişkilerimiz tabandaki seçmenle ilişkilerimiz çok iyidir. Bizim hedefimiz 70 Bin oy almaktır. Merkezde 70 bini hedefliyoruz. Bizim buradaki baktığımızda 35 bini kendimize çekeceğiz. Yaptığım çalışmada her sandığa 50 oy fazladan taşıdığımızda göğüslüyoruz. Esnafın vermiş olduğu kültürle büyüdük. Trabzon’da 13 bin esnafımızın Ali Yazıcı’yı destekleyeceğine eminim.
 HEDEF BÜYÜKŞEHİR
“31 Aralık tarihine kadar genelge geleceğini bekliyoruz. Şuan istifa etmek gibi bir durum söz konusu değil. Ekip arkadaşlarımızında tümünün desteğini alarak güçlü yola çıktık. 25 tane yöneticim var. Aralarından 1 Ak Partili ama hepsinin desteğini aldık. Hedefimiz Büyükşehir’i almaktır.” 
OYLARDA DÜŞME YOK   
Partimizin oylarında düşme Yok enerjinin arttığını görüyorum. Ben enerjiyi aldığımdan bu işe soyundum. Sabredeceğiz 31 martı göreceğiz. 1 Nisan’da da CHP Belediye Başkanı olarak karışınıza geçeceğim. Benim çalışmam uzun soluklu çalışma. Bizi sevenler bizi başta görmek ister. Burada küsemeyiz biz. Bütün olmadı yarın var. Olmadı aday dersek, 5 yıl sonra yine adaydır. Bu şehre birimde katacak olduklarımız var. Geleceğimizi inşa etmek istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 14:56
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273