banner277

BAŞKAN GENÇ'TEN EĞİTİME TAM DESTEK

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediyesi’nin düzenlediği üniversiteye hazırlık kurslarında Başarı oranı % 75 Oldu , eğitim alan 305 öğrenciden 229’u bir yüksek öğrenim programına yerleşerek büyük bir başarıya imza attı.

BAŞKAN GENÇ'TEN EĞİTİME TAM DESTEK

 ORTAHİSAR BELEDİYESİNİN AÇMIŞ OLDUĞU KURS ÖĞRENCİLERİ  LYS-YGS 'DE BAŞARIYA KOŞTU

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Ortahisar Belediyesi’nin düzenlediği üniversiteye hazırlık kurslarında Başarı oranı % 75 Oldu , eğitim alan 305 öğrenciden 229’u bir yüksek öğrenim programına yerleşerek büyük bir başarıya imza attı.
Kursa katılan öğrencilerden tıb tan hukuk fakültesi ve bir çok mühendislik ve öğretmenliklerini kazandı.

Öğrencilerden 50 tanesi Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret ederek sağladığı imkanlardan ve desteklerinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür etti. Ortahisar Belediyesi tarafından düzenlenen YGS ve LYS’ye hazırlık kurslarına katılan 419 öğrenciden 305 öğrenci 180 baraj puanını aşarak LYS’ye girmeye hak kazanmıştı. LYS üniversite hazırlık eğitimi alan 305 öğrenciden 127’si dört yıllık bir lisans programına, 93 öğrenci iki yıllık önlisans programına yerleşti. Öğrencilerden 9 tanesi de yetenek sınavlarını kazanarak bir lisans programına yerleşti. Üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına yerleşen öğrenci sayısı toplamda 229 oldu.

"ÖNEMLİ OLAN MEMLEKETE FAYDALI OLMANIZ"

Üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin yüzde 75’nin bir yükseköğrenim programına yerleştiğini belirten Başkan Genç, "Yeni bir hayata başlayacaksınız, hepinizin bireysel hayatını ve kendi düzenini kurması çok önemli. Ama ondan daha önemli olan mesleki deneyimi öğrenmenizin yanında sizden daha ziyade beklediğimiz memlekete faydalı olmanızdır. Çok daha donanımlı yeni nesillere ihtiyacımız var. İnşallah o başarıyı sizler sergileyeceksiniz. 21 yy. ‘da en önemli olan hukuk fakültesini ya da bilgisayar mühendisliğini bitirmek değil yeni şeyler üretebilmek, yeni şeyler memlekete kazandırabilmektir. Bizim ülke olarak bilgide birbiriyle yarışacak nesillere ihtiyacımız var. O ruhu da sizlerde görüyorum. Biz bunun için bu kursu açtık. Belediyemizin kursundan yüzde 75 oranında kardeşlerimizin bir lisans programına yerleşmesi çok güzel ve örnek bir olaydır" dedi.

Başkan Genç babasının kendisini okutmak için sarf ettiği ’Sen okuduğun müddetçe gerek kalırsa ceketimi de satıp seni okutacağım’ dediğini anlatarak, "Onun için okumak isteyen, hazırlık kurslarımıza katılmak isteyen kim varsa belediyede yer açılıncaya kadar gerekirse kendi makam odamızı bile tahsis edip bu konuda ona destek olacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 01:28
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273