banner277

26.DÖNEM MECLİS BAŞKANI AK PARTİ'NİN ADAYI İSMET YILMAZ OLDU

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Meclis Başkanlığı seçimi için yapılan 4. tur oylamada en yüksek oyu alan İsmet Yılmaz yeni Meclis Başkanı oldu. Son turda AKP Milletvekili İsmet Yılmaz 258 oy alırken CHP Milletvekili Deniz Baykal 182 oy aldı.

26.DÖNEM MECLİS BAŞKANI AK PARTİ'NİN ADAYI İSMET YILMAZ OLDU

 26.DÖNEM MECLİS BAŞKANI AK PARTİ'NİN ADAYI İSMET YILMAZ OLDU

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  


Meclis Başkanlığı seçimi için yapılan 4. tur oylamada en yüksek oyu alan İsmet Yılmaz yeni Meclis Başkanı oldu. Son turda AKP Milletvekili İsmet Yılmaz 258 oy alırken CHP Milletvekili Deniz Baykal 182 oy aldı.

TBMM Başkanlığı seçimlerinin dördüncü ve son turunu AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz kazandı. 

Son turda AKP Milletvekili İsmet Yılmaz 258 oy alırken CHP Milletvekili Deniz Baykal 182 oy aldı. 3. turda en çok oyu alan Yılmaz ve CHP Milletvekili Deniz Baykal son turda seçime girmişti. 

Baykal, TBMM Başkanı seçilen İsmet Yılmaz'ı tebrik ederek başarılar diledi. Yılmaz'ın söz istediğini belirten Baykal, kendisini kürsüye davet etti.  

TBMM Başkanı seçilen Yılmaz "Milletimiz, 25. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden öncelikle yeni bir anayasa beklemektedir. Ülkemizin bugün ulaştığı ekonomik ve demokratik seviye, yeni bir anayasayı zorunlu kılmaktadır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 21:45
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273