banner277

Trabzon'dan ihracaatı milli parayla yapın çağrısı

Gürdoğan: “ABD dolarını protesto için milli paralarla ihracat yapın”

Trabzon'dan ihracaatı milli parayla yapın çağrısı

Türkiye Yaş Meyve Sebze Sektörü Başkan Yardımcısı ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, ABD dolarını protesto için ihracatçılara "Milli paralarla ihracat yapın' çağrısında bulundu. 

Gürdoğan, ülkemize yönelik olarak Amerika Birleşik Devletleri merkezli başlatılan ekonomik savaşın 15 Temmuz’da olduğu gibi Yüce Türk Milletinin zaferi ile sonuçlanacağına inandıklarını ve ihracatçılar olarak her konuda devletimizin emrinde olduklarına vurgu yaptı. 

Ülkemize yönelik düşmanca ve kalleşçe tavır içinde olan, dünya ticaret barışını bozmak için elinden gelen her türlü hainliği yapan ABD yönetimini protesto için ihracatçılara çağrıda bulunan Gürdoğan “ABD Dolarını ihracat işlemlerinde kullanmayın. Bunun yerine Rusya Federasyonu’na ihracat yapan ihracatçılarımızın ihracat ve ithalat işlemelerini Rus Rublesi ile gerçekleştirebilirler. Diğer ülkelere yönelik ihracatta milli paraları veya TL kullanmalarına ağırlık verilmesi emperyalist güçlerin oyunlarını bozacak ve ekonomik savaşın kazananı Türk halkı olacaktır” ifadelerini kullandı. 

"Ülkemize en büyük dövizi kazandıran kesim olan ihracat camiasının ABD dolarını protesto eden bu kararlı tutumu karşısında inanmaktayız ki, ülkemizin çok önemli kazanımları olacaktır" diyen Gürdoğan, “Yıllarca ülkemiz üzerinden faiz ve enflasyon lobiciliği, IMF baronluğu yapan kendini kamufle eden bu zihniyet artık deşifre olduğu için 15 Temmuz’da oyunları bozguna uğratıldığı için telaş içinde son hamle ile para manipülasyonlarına cambazlığına soyunmuştur. Tarihin her döneminde emperyalistlere karşı kahramanca verilen mücadele ile hain oyunları bozguna uğratan kahraman Türk Halkı, emperyalist hainlerin bu ekonomik manipülasyonlarını da aklı selim ile aşacak ve zafer Türk halkının olacaktır” dedi. 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273