TİM ve DİKİB’den Pakistan’a Çıkarma

Türkiye İhracaatçılar Meclisi TİM ve Doğu Karadeniz İhracaatçılar Birliği DİKİB kardeş ülke Pakistan’a iş insanları ile çıkarma yaptı .

TİM ve DİKİB’den Pakistan’a Çıkarma

Doğu Karadeniz İhracaatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan’ın da katıldığı program Türk iş insanları için çok verimli geçti .


Gürdoğan yaptığı açıklamada ; Kardeş ülkemiz Pakistan’da gördüğümüz yoğun ilgi bizleri çok memnun etti. Endüstri Bakanı Sn. Ikramullah ve Ticareti Geliştirme Otoritesi Yöneticisi Sn. Mutiwala ile gerçekleştirdiğimiz verimli istişareler sonucunda özellikle inşaat malzemeleri ve müteahhitlik hizmetleri sektöründe önemli işbirliği fırsatları olduğunu değerlendirdik. Pakistan’da Türk inşaat malzemeleri üreticileri tarafından kurulacak bir yapı market zincirinin her iki tarafa da önemli katkı sağlayabileceğini ve ayrıca Türk müteahhitlik hizmetlerine Pakistan’da önemli oranda ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. Türkiye’den karayolu ile sadece 13 günde ürün teslimatı yapılabilen kardeş ülkemiz Pakistan ihracatımız için 230 milyon dolaylarındaki nüfusuyla önemli bir pazar ve mevcut ihracat rakamlarımız ülkenin barındırdığı potansiyele oranla oldukça yetersiz. Bu nedenle organize edilecek bir Türk İhraç Ürünleri Fuarı da Pakistan’a olan ihracatımıza önemli katkı sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160