banner277

Çay içme yarışmasının galibi Osetya'dan !

Rize’nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen ve 7 ülkenin katıldığı en hızlı çay içme yarışmasında Osetya Özerk Cumhuriyeti’nden Chermen Kaitmazöv birinci oldu.

Çay içme yarışmasının galibi Osetya'dan !

Ardeşen Kaymakamlığı önünden kortejle başlayıp Atatürk Caddesi boyunca süren etkinlik, Türkiye’nin yanı sıra Ukrayna, Osetya Özerk Cumhuriyeti, Gürcistan, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya’dan gelen halk dansları toplulukları gösterileriyle başladı.

Tulum, gayda ve keman eşliğindeki yöresel kıyafetli ekiplerin dans gösterileri büyük ilgi topladı.

Fatih İlkokulu bahçesinde yapılan ve 2 dakikada en fazla çay içenin kazanacağı yarışmada adaylar ülkelerinin bayrakları önünde yarıştı.

Start verilmesi ile sıcak çayları içmeye başlayan bazı adayların ağzı yandı, bazıları da çaylarını değişik şekillerde soğutmaya çalıştı. Verilen süre dolmadan, sadece 2 dakikada 3 bardak sıcak çay içen Osetya Özerk Cumhuriyeti temsilcisi Chermen Kaitmazöv birinci oldu. Yarışmada birinci gelen ekibe kupa ve ÇAYKUR çayı hediye edildi.

Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali, Rize’nin İkizdere, Fındıklı ve Ardeşen ilçelerinde yapılan etkinliklerin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 13:41
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273