Koro Şefi Muharrem Gaydan yönetimindeki Akçaabat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun halka açık olarak verdiği muhteşem konser dinleyenlerden tam not aldı. 
45Fb124E 8337 43Ec B8Cd E93453A3Ff0B

Türk Halk Müziği’nin seçkin eserlerinin koro ve solo olarakseslendirildiği konserde, şarkılara seyirciler de eşlik etti

Başkan Genç;Arkeoloji Müzesini Hayata Geçireceğiz Başkan Genç;Arkeoloji Müzesini Hayata Geçireceğiz

Konserin ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcısı Cevdet Bayraktar, dinleyenlere Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in selamını ileterek “Belediye Başkanımız yoğun çalışmaları ve il dışında olması sebebiyle programa katılamadı ancak sizlere selam göndererek Türk Halk Müziği Koromuzu yürekten tebrik etti. Kıymetli misafirler, hepimizi keyif dolu, sanat dolu bir gece geçirdik. Kültür ve sanat şehri Akçaabat’ta yetişmiş olmanın, kültür ve sanat aşığı bir toplumun parçası olmaktan gurur duyuyorum. Türk Halk Müziği Koromuzun seslendirdiği koro ve solo eserler, beni çocukluğuma götürdü. Annelerimizin hüzünlendiğinde yaktığı ağıtları, babalarımızın neşelendiğinde mırıldandığı türküleri hep birlikte dinledik. 2001 Yılında kurulan Akçaabat Belediyesi Türk Halk Müziği Koromuz, yıllardır çalışmalarını ve konserlerini sürdürüyor. Koronun kurulduğu günden bu yana emek veren destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Türk Halk Müziği Koromuza ve Koro Şefimize, sergiledikleri muhteşem performans için gönülden teşekkür ediyorum. Eminin tüm salon bu geceden en az benim kadar keyif almıştır. Bir teşekkürü de sevgili misafirlerimize etmek istiyorum. Kıymetli hemşehrilerim, sizler olmazsanız, sizler bu salonu doldurmazsanız bu tür etkinlikler böylesine keyifli ve renkli olmaz. Tüm etkinliklerimize gösterdiğiniz ilgi ve alaka için sizlere de çok teşekkür ediyorum. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim öncülüğünde kültürel ve sanatsal çalışmalarımızla yılın her döneminde siz değerli hemşehrilerimizi buluşturmaya devam edeceğiz. İlçemizin kültürel ve sanatsal vizyonuna katkı sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcısı Cevdet Bayraktar, koro şefi ve gecenin sunucusuna çiçek takdiminde bulundu. Gece hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi