banner277

Büyükşehir’den Personeline Psikolojik Destek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının koronavirüs salgını sürecinden olumsuz etkilenmemesi ve kaygıya kapılmaması adına psikolojik destek semineri düzenledi.

Büyükşehir’den Personeline Psikolojik Destek

Büyükşehir Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği içerisinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen “Covid-19 Sürecinde Ruhsal Öneri ve Yöntemler” konulu eğitim seminerine çalışanlar yoğun ilgi gösterdi. 

Psikolog Dr. Betül Uzuner tarafından verilen seminerde, koronavirüs salgını sürecinde nasıl davranılması gerektiği, oluşabilecek anksiyete ve panik nöbetiyle mücadele ile güzel vakit geçirmek için yapılması gereken aktiviteler hakkında bilgiler anlatıldı. Psikolog Dr. Uzuner ayrıca insanın kendisine karşı anlayışlı olmasının önemi, sevginin insan hayatındaki yeri ve sosyal bağların telefonla da olsa korunması gerektiği ile ilgili önerilerde bulundu. İnteraktif şekilde gerçekleşen eğitim semineri, Büyükşehir Belediyesi personelinin Psikolog Dr. Uzuner’e sorular yöneltmesinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 14:24
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273