IMG_6361

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş, Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer, Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek, Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, teröristlerin açtığı taciz ateşinde 6 asker şehit oldu.


Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

20 YIL ÖNCE AYNI İSMİ TAŞIYAN AMCASI DA ŞEHİT OLMUŞ


Kuzey Irak’ta devam eden Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada, Denizlili İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek’in şehit olduğu bildirildi. Şehit ile aynı ismi taşıyan amcasının da 20 yıl önce şehit olduğu öğrenildi.


Irak’ın Kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde Tepe bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada, 26 yaşındaki Buldanlı İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek olay yerinde şehit oldu. Diğer oğlu da asker olan baba Ayhan Özek ve ailesine acı haber, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, şehit İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek’in nişanlı olduğu, doğu görevi sonrası düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

Şehit İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek’in kendisiyle aynı ismi taşıyan amcası Kemal Özek’in de 20 yıl önce şehit olduğu öğrenildi. Şehidin naaşının yarın Denizli’ye getirilerek, son yolculuğuna uğurlanacağı ifade edildi.

ŞEHİT BABASININ YANINA DEFNEDİLECEK

Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş'ın (27) şehadet haberi Ankara'nın Bala ilçesinde oturan akrabalarına verildi. Şehit Teğmen Altınbaş'ın görevi başında kalp krizi sonucu şehit olan babası polis memuru Kadir Altınbaş'ın Ankara'nın Bala ilçesindeki naaşının yanına defnedileceği belirtildi.


Şehit Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş'ın acı haberi, Ankara'nın Bala ilçesinde oturan akrabalarına yetkililer tarafından verildi. Acı haberi alan ailenin evi ile çevreye Türk bayrakları asıldı. Acı haberi alan komşu ve yakınları aileye taziye ziyaretlerinde bulundu.

"ŞEHİT POLİS MEMURU BABANIN YANINA DEFNEDİLECEK"


Şehidin babasının amcasının oğlu Adem Altınbaş, "Bugün aldık şehit haberini. Yetkili merciler cenazenin defini işlemlerini ayarlıyor. Şehidin annesi Elazığ'da ikamet ediyor. İki kardeşler, bir abisi var. Babası Kadir Altınbaş da polis memuruyken görevi başında kalp krizinden vefat etti. Bala Şentepe Mezarlığına defin olacak. Atanalı 1,5 yıl olmuştu. Kendisi bekardı. Vatan sağ olsun, Allah rahmet eylesin şehidimize" dedi.

Editör: Muharrem Altıntaş