TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Yunanistan’ın ardından önümüzdeki günlerde Cezayir’den turizm acentelerini de ağırlayacaklarını vurgulayarak, “Amacımız Trabzon’a değişik coğrafyalardan turistleri getirmektir” dedi.

I M G 5592

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TGA, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, DOKA ve Türk Hava Yolları’nın iş birliğiyle Yunanistan’ın önde gelen turizm acentesi temsilcileri Trabzon ve Gümüşhane’yi kapsayan etkinlik için bölgeye geldi. Tanıtım gezisi kapsamında TTSO’nun organizasyonuyla Trabzon’daki sektör temsilcileri Yunanistan’dan gelen turizmcilerle ikili iş görüşmesi etkinliğinde buluştu.

I M G 5595

ÇELEBİ: DEĞİŞİK COĞRAFYALARDAN TURİST GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, ikili iş görüşmelerinin açılışında yaptığı konuşmada, Yunanistan’dan gelen turizmcileri Karadeniz'in güzel şehri Trabzon'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi:

Trabzon’da dev lansman... Trabzon’da dev lansman...

“Son yıllarda Trabzon, özellikle yaz sezonunda Körfez bölgesinden gelen turistlerle yoğun bir turist akınının yaşandığı bölge konumunda. Biz bu turizm hareketini 12 aya yaymak için TGA, Türk Hava Yolları ve DOKA olarak yeni bir çalışma başlattık. İlk tercihi Yunanistan olarak yaptık. Hemen akabinde Kuzey Afrika ülkesi Cezayir'i davet ediyoruz. Cezayir’den seyahat acenteleri de iki hafta sonra Trabzon’da olacak. Amacımız değişik coğrafyalardan turistleri Trabzon’a getirmektir. Trabzon'a gelirken mutlaka hepiniz incelemişsinizdir. Trabzon inanç turizmi ve tarihi altyapısı olarak bölgenin önemli destinasyonu. Bunların yanı sıra doğası da çok güzel. Konaklama imkanları geniş. Bölgenin en fazla yatak kapasitesine sahip kenti konumundayız. Bu turizm hareketinin sadece tek taraflı olmasını da istemiyoruz. Buradaki birçok vatandaşımız da Yunanistan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görmek istiyor. Karşılıklı bir çalışma yapılabilir. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, diğer kurumlar olarak her zaman kapımız size açık, Her konuda yardımcı olmaya hazırız.”

TGA tarafından yapılan sunumun ardından Yunanistan’dan gelen seyahat acenteleri, Trabzon’daki sektör temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi, yeni iş birliklerine adım attı. İkili iş görüşmesi etkinliğinde 200'den fazla görüşme gerçekleştirildi.

Editör: Haber Merkezi