Trabzon’dan Filistin’e yardım eli! 3 tır yola çıktı Trabzon’dan Filistin’e yardım eli! 3 tır yola çıktı

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin katıldığı bayramlaşma töreninde sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Çelebi, arife günü Turizm Komisyonu üyeleriyle Uzungöl’de incelemelerde bulunduklarını vurgulayarak, “Uzungöl’ün sezona hazır olmadığını üzülerek gördük. Nisan ayının ortasına geldik neredeyse ve her yer şantiye gibi. Çalışmalar belki bayram vesilesiyle belki başka nedenle durmuş halde. Aldığımız bilgiye göre Ramazan boyunca da günde ancak 3 – 4 saat çalışılmış. Bu şekilde orası nasıl bitecek. Önemli bir turizm bölgesi ve çalışmaların hızlandırılmasını istiyoruz. Önemli bir trafik sorunu var” dedi.

Çelebi, turizmin Trabzon’a en çok gelir getiren sektör konumunda olduğunu belirterek, “Bu nedenle elimizden geldiğince turizmin önünü açmalıyız. Uzungöl’de gördüklerimiz canımızı çok sıktı. Yol sorunu nedeniyle bazı işletmelerin bayramda açılmadığını öğrendik. Rezervasyonlar düşük. Bu nedenle bayram tatili sonrasında yoğun bir çalışma içine gireceğiz. Turizmde düşüş olursa bundan tüm sektörlerin etkileneceği çok açık” dedi.

Çelebi, fuarlara katılımın bu aşamada önemini daha da artırdığını belirterek, “Ancak tabii ki tüm fuarlara katılmaya oda olarak bizim gücümüz yetmiyor. Mutlaka tüm kurumların destek vermesi lazım. Direkt uçuş sayısını ve direkt uçuşların yapıldığı ülkeleri artırmalıyız” ifadesini kullandı.

“UZUNGÖL’DE ALAN KOORDİNATÖRÜ UYGULAMASI DÜŞÜNÜLMELİDİR”

Toplantıda Uzungöl için büyükşehirlerde örneği olan Alan Koordinatörü uygulamasına geçilmesinin sorunların tespiti ve çözümünü hızlandıracağı, ayrıca tanıtım faaliyetlerinin daha etkin biçimde yapılabilmesi için yine örnekleri bulunan ve tüm paydaşların ortaklığında Turizm AŞ kurulmasının önemli olduğu vurgulandı. Toplantıda meclis üyeleri sektörlerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini de dile getirdi. 

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren de katılım için tüm meclis üyelerine teşekkür ederek tüm iş dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutladı. Bayramlaşma töreni fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Editör: Haber Merkezi