AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: "Mazimiz imkansızlıkla yazılan kahramanlık hikayeleriyle dolu" AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: "Mazimiz imkansızlıkla yazılan kahramanlık hikayeleriyle dolu"

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisinde geçen ay Gelir Tarifesi’nde bazı maddelere yapılan zamlarla ilgili bugün yeni gelişme yaşandı
985130D7 B883 448C 80A1 Ae685F4055Ac-1

AK Parti ve MHP Grubunun dün mahkemeye başvurduğu zamlarla ilgili bugün Ortahisar Belediye Meclisinde bugün bütün partilerden uzlaşı kararı çıktı. 

Uzlaşı kararının ardından AK Parti ve MHP Grubundan 15 Meclis Üyesinin mahkemeye verdiği dilekçeleri geri çekmesi bekleniyor. 
I M G 5276

Gündem dışı gelen madde bugün ki Ortahisar Belediye Meclisinde ilk olarak gündeme alındı. Ardından gündem maddesi ile ilgili konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Zeki Kavanoz, “Öğleden önce fiyatlarda uzlaşı sağladık. Makul seviyelere, bugün ki enflasyon oranından da daha düşük seviyelere bu zamları çektik. Bütçe revizyonunda tekrar istişari ile yeni fiyatları belirleyeceğimiz kararına vardık. Bu husustan dolayı fiyatların mecliste görüşülüp, karara bağlanacağı hususunda gereğinin yapılacağını söylemek istiyorum” dedi. 
I M G 5267-1

MHP Grup Başkan Vekili Abdurrahman Kınalı, “Mahkeme yolu uzlaşı sağlanmayan sıkıntılı durumlarda oluşur. 2 gün önce konuştum. “Mahkeme süreci oluşmadan uzlaşalım” Ortak noktada buluşalım. İlk girişim siz olmadığınız dönemdeki konuşmamızda olsaydınız belki de süreç buralara gelmezdi.

Yürütmeye durdurma kararı alındığında zararı belediye bütçesine olup, 30 - 40 milyonluk açık olacaktı. Biz bundan yana değiliz. 
Bugünü bir milat sayalım. Böyle konularda uzlaşıcı bir tavırla yanaşırsak, komisyonlara havale edelim. Elimizden ne gelirse CHP’si AK Parti’si yok. Halkın sıkıntılarını nasıl çözerizin amacında olmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

DOĞRUSU BUDUR

Başkan Ahmet Kaya ise, “Doğrusu budur. Müzakare edip, ortak akılla kararları çıkarabilirsek, hem kentimiz, hem de her birimiz istifade oluruz. İlk günden bugüne yaklaşımımız bu doğrultuda olacaktır” dedi. 
I M G 5278

KASIM AYINDA YENİDEN GELECEK

CHP Grup Başkan Vekili Cüneyt Zorlu ise, "Ortak akılla hareket edelim diye komisyon üyesi arkadaşlarla ve AK Partili arkadaşlarla görüşme yapmıştık.

Gündemde bırakma ve komisyondaki arkadaşların değerlendirmesi için ortak akıl görüş vardı. Burada yapılan bazı analiz ve ses yükseltmelerinde böyle bir karar aldık. 

Kasım ayında hep beraber değerlendirelim diye görüş belirtmiştim. Bazı kalemler, olmayan kalemler. Başka belediyelerin aldığı, İstanbul’da, Ankara İzmir’de bütün belediyeleri inceledik. İmar Bölümümüzün almadığı bir çok kalem var. Onları almamız gerekiyor. 

Bazı fiyatlarda küçük değişiklikler yaptık. Arkadaşların önerilerini alarak, bunu daha büyük şekilde Kasım ayında görüşülecek Bütçe görüşmelerinde gündeme getirecektir. Orada da çalışma yapacağız” diye konuştu

I M G 5297

Editör: Ömer Altıntaş