Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ilçe ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Çarşıbaşı ilçe ziyaretinin hemen ardından Akçaabat ilçesine geçen Başkan Genç, AK Parti Akçaabat ilçe teşkilatını ziyaret ederek İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz ve partililerle bir araya geldi. Burada önemli mesajlar veren Başkan Genç, sonrasında Akçaabat Belediyesi’ne giderek Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve 78 mahalle muhtarı ile buluştu. İlçede esnaf ve vatandaşlarla da hasbihal eden Genç, ziyaretlerini MHP ilçe teşkilatıyla yaptığı toplantıyla tamamladı. AK Parti ilçe teşkilatında konuşma yapan Başkan Genç, önemli bir süreci geride bıraktıklarını söyleyerek, “Kendisini hizmete adamış bir liderin kadrosundayız. Türk milletinin ayağa kalktığı bir zaman kesitindeyiz. Recep Tayyip Erdoğan'ın kadrosunda görev yapmayı Allah bize nasip etti. Atacağımız adımları iyi değerlendirmek, teşkilatımızın ve siyasetimizin olmazsa olmaz işleri arasında. Akçaabat bizim en dinamik, siyaseten de en güçlü ilçemiz. Yeni döneme dair güzel işler yapmamız lazım. Hal ve şart ne olursa olsun Akçaabat'ta Osman Nuri Ekim başkanım ne söz verdiyse onların kefili olacağım” dedi.

Aa9Ac6F1 6E53 4F26 B70B 2Ee8E97A77E0

OTOGAR PROJESİ HAZIR
Akçaabat’ta birçok projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Genç, “Otogar projemiz şu anda hazır. İhaleye çıkacağız. Orada ayrıca bir park oluşturacağız. Akçaabat bizim şehircilik açısından güçlü bir merkezimiz. Siyaset açısından çok daha güçlü bir merkezimiz. Akçaabat’ta el ele verip çok iyi bir şekilde koordine etmemiz lazım. Geleceğe dair hedefimiz var, yürüyüşümüz var. Belediyenin içerisinde vaziyet etmem gereken çok iş var. Ama ben Akçaabat'ta da olacağım, Çarşıbaşı'nda da olacağım, bu şehrin dağında, yaylasında, deresinde, pazarında, çarşısında, kahvesinde olacağım. Siyaset böyle bir şey. Sahadan çıktığınız an yoksunuz. Onun için inşallah bu yeni döneme hep beraber çok daha verimli ve  aktif bir şekilde sahada olacağız. Mazeret üretmek için biz bu koltuklara oturmadık, çözüm üretmek için oturduk” diye konuştu.

4E6D855F Df65 4455 8054 D17F66B94D4F

ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ
İlçenin büyüklüğüne dikkat çeken Başkan Genç, “Akçaabat, Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak çok çalışmamız, çok gayret göstermemiz gereken bir önemli bir merkezimiz. Muhtarlarımızla daha yakın ilişki içerisinde olacağız. Sorumluluğu yerine getirirken Akçaabat'ımızın hangi mahallesinde olursa olsun, o mahalledeki muhtarımızla beraber buradaki belediye başkanımızla o koordinasyonu sağlayalım istiyoruz. Amacımız hizmetlerin vatandaşımıza daha erken ulaşması. Akçaabat’ımız büyük bir ilçe, aynı zamanda özellikli bir ilçemiz. Kültürüyle, sanatıyla ve turizmiyle birçok özelliği ile öne çıkıyor. Yeni dönemde muhtarlarımızla el ele vereceğiz. Seçim döneminde biz veya başkanımız burada halkımıza ne sözler vermişsek onların takipçisi olacağız. Ekonomik sorunlara sığınmayacağız ve çözüm üreteceğiz” ifadelerini kullandı. 
15Af50Ef 6Ac3 49F3 8F4B 84900004B62D

Başkan Çebi İle Başkan Batmaz Arasındaki Söz Düellosu Devam Ediyor Başkan Çebi İle Başkan Batmaz Arasındaki Söz Düellosu Devam Ediyor

SAHADA GÖRMEYE ALIŞIĞIZ
Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Ahmet Metin Genç başkanımızı her zaman aramızda görmeye alışığız. Bundan sonra da sık sık inşallah aramızda olacak. Akçaabat sizin adaylık sürecinizden itibaren büyük bir heyecan içerisindeydi. Seçim süreci de böyle geçti. Sizin adınızı duyan herkes zaten büyük bir teveccüh gösterdi. Akçaabat'ın eksikleri var. Bu eksikleri zaten zaman zaman dile getiriyoruz. Sizin de bilginiz var, beklentilerimiz var. Ama bunları sizinle birlikte inşallah ilçe belediyemiz, büyükşehir belediyemizle birlikte bu dönem tamamlayacağız. Teşkilatımıza da bu seçim çalışmalarında bize özveriyle destek verdikleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Genç’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

51D7Aec8 F00E 4D22 Ae63 58A62084Cf16

DESTEĞİNİ HİÇ ESİRGEMEDİ
Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Hotaman ise şunları kaydetti: “Ahmet başkanım eksiklerimizi iyi biliyor. Başkanımla beraber Akçaabat'ımızın eksiklerini tamamlama hedefi içerisindeyiz, iyi bir diyalogumuz var ve bize desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Kendisine bizlere vermiş olduğu katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Editör: Haber Merkezi