‘Sütlaç’ ismini verdiği yaralı kediyi, Ortahisar Belediyesi’nin hizmet binasına alan Başkan Kaya, “Sütlaç artık OrtahisarBelediyesi ailemizin yeni bireyidir” dedi. 
894850Ce 24Ac 4054 82B2 Aee85F650C35

Hayvan sevgisi ve hassasiyetiyle bilinen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, hayvanseverlerin gönlüne taht kuran örnek bir uygulamaya imza attı. Başkan Kaya, yaralı bir sokak kedisinin tedavisini üstlenip, OrtahisarBelediyesi’nin hizmet binasına alarak hayvan sevgisi konusundaki hassasiyetini bir kez daha gösterdi. 
12C26902 98Fc 4425 903A Cde31C6Bb9D7

“SÜTLACI ARTIK ORTAHİSAR BELEDİYESİ’NİN KORİDORLARINDA GÖREBİLİRSİNİZ”

Sütlaç’ın hikâyesini anlatan Başkan Kaya, “Kıymetli hemşerilerim, kıymetli hayvanseverler, bu patili dostumuzun adı; Sütlaç.  Rengi beyaz olduğu için ve ‘yöresel bir ismi olsun’ istediğimiz için adını Sütlaç koyduk. Sütlaç bir sokak kedisi. Yaklaşık bir buçuk ay önce bir trafik kazası geçirdi. Veteriner hekimlerimiz ilgilendi ve sağ arka ayağından ameliyat oldu. Eşim Tuba hanımla evimizdeki kedimiz Romeo’yu tedaviye götürdüğümüzde yaralı kedimizi gördük ve sahiplenmek istedik. Sütlaç artık Ortahisar Belediyemizin koridorlarında, makamımızda, belediyemizin her yerinde görebileceğimiz patili dostumuz olacak. Bütün bakımını, tedavilerini biz burada karşılayacağız. Ailemizin bir bireyi olacak” dedi.

01Ffe19F E5C6 487D 8Dc7 9D80A297920E

“TÜM HEMŞERİLERİMİN PATİLİ DOST SAHİPLENME HAREKETİNE DESTEK VERMESİNİ BEKLİYORUM”

BÜYÜKŞEHİR MUHTEŞEM ŞÖLENE HAZIR BÜYÜKŞEHİR MUHTEŞEM ŞÖLENE HAZIR

Trabzon halkına patili dostların sahiplenilmesi noktasında çağrıda bulunan Başkan Ahmet Kaya, “Buradan bütün Trabzonlu hemşerilerime, bütün dostlarıma, sokak hayvanlarına sahip çıkmalarını ve bir sokak hayvanı sahiplenmelerini istediğimi ifade etmek istiyorum. Bu çok önemli ve insani bir görev. Bu canların hepimiz kadar korunmaya, beslenmeye ve barınmaya hakkı var. Sokaklarda aç, susuz dolaşıyorlar. Biz Ortahisar Belediyemiz olarak elimizden geldiğince bu canlarımıza, patili dostlarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz ama yetemediğimiz noktalarda o vicdanlı ve güzel yürekli hemşehrilerimiz bu canlara sahip çıkıyorlar. Gönül ister ki bu hassasiyet yaygınlaşsın, sokaktaki bütün canlarımızı sahiplenelim, tedavilerini yaptıralım. Onların en az bizim kadar yaşama hakkı olduğunu bilelim ve bu bilinçle sahip çıkalım istiyorum. Patili dost sahiplenme hareketine, hep birlikte birer sokak hayvanı sahiplenerek sahip çıkalım istiyorum. Sütlaç’ımızı tedavi eden, iyileştiren, ona sevgisini ve emeğini veren veterinerlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

D7Bf0A3F B234 4B48 A66E F2Fe7128C54D5Cd0043B C389 4Aec 8C93 2Cc9Cfb14506

Editör: Haber Merkezi