Bugün başlayan ilk birleşim öncesinde Ortahisar Belediye Meclisini bu ay son kez yönetecek olan AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç’in 2014 yılında göreve geldiği ilk günden çekilmiş fotoğrafı ile 2024’de çekilmiş bir fotoğrafı perdeye yansıtıldı. 

I M G 4577

Duygusal bir havada başlayan ilk birleşim öncesinde, meclis üyelerinin gruplar halinde sohbeti de dikkat çekti. 

Bilindiği gibi 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde meclis üyelerinin çok büyük çoğunluğu değişiyor. Toplamda 37 Meclis Üyesi bulunan Ortahisar Belediyesinin, sadece 10 üyesi partiler tarafından yeniden aday gösterildi.

Geri kalan 27 üye ise ya aday gösterilmedi ya da farklı ilçelerden aday oldu. 

Çarşamba günü sona erecek toplantı ilk olarak yoklama ile başladı. 

Son toplantının ilk birleşimi ardından Başkan Ahmet Metin Genç’in geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirmesi ile devam etti. 

BÜTÇESİ 1 MİLYAR 600 BİN TL’Yİ AŞAN BELEDİYE

Başkan Ahmet Metin Genç, meclise veda konuşması yaparak, “Öncelikle kuruluşunda olan, katkı sağlayan önceki dönem kurucu meclis üyelerimize ve bu dönem katılan meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Belediye meclisimizi katılımcı, demokratik, şeffaf şekilde yönetme gayretinde oldum. 

İadeye saygının gereği olarak daha katılımcı anlayışı ortaya koymaya çalıştım. 

Müzakerelerimiz oldu, paylaşımlarımız oldu, artılarımız oldu, eksilerimiz oldu. Onlar burada dile getirildi. 10 yıl mesai birlikteliğimiz oldu. Nasip olursa bu ay sonu itibariyle bu görevimiz tamamlanacak. 

Geriye dönüp baktığımızda kurumsallaşmasını tamamladığımız, bir kurum olarak halkımıza hizmet eden bu yıl ki bütçesi 1 milyar 600 milyonu aşan bir belediyemiz olarak bırakacağız” dedi. 

Başkan Genç, ayrıca meclis üyeleri ile veda yemeğinde de buluşacaklarını ifade etti. 

I M G 4560

ELİMİZDEN GELENİ ORTAYA KOYDUK

CHP’li meclis üyesi Cüneyt Zorlu, “5 yıldır yaptığımız bu onurlu görevi tamamlamak üzereyiz. Tüm bu süre boyunca gayret ettik. İlçemizin daha güzel olması adına çalıştık. Eksiklikleri ortaya koymaya çalıştık. Çalışanların daha iyi şartlarda çalışabilmesi ve ücret alması için elimizden geleni ortaya koyduk. Bu süre zarfında bazen karşı karşıya geldik. İstemeden kalp kırmış olabiliriz. Bunun için herkesten helallik istiyorum. 

Tüm belediye çalışanlarını, önce sizin şahsınızda, başkan yardımcılarına, şube müdürlerine buradan teşekkür etmek istiyorum” dedi. 

5 YIL ZAMAN ZARFINDA… 

MHP Grup Başkan Vekili Süleyman Tomaç, “Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen sayın Ahmet Metin Genç’i ve Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın’ı tebrik eder başarılar diliyorum. 

Kartal’da dehşet saçtı! Trabzon’da yakalandı…
Kartal’da dehşet saçtı! Trabzon’da yakalandı…
Cumhur İttifakı olmak üzere rakip siyasi partilere de kolaylıklar diliyorum. 

Ahenk içinde geçirdiğimiz 5 yıl zaman zarfında, tanışmaktan onur duyduğum saygı duyduğum bürokrat arkadaşlardan helallik diliyorum. 

Bendenize göre bir davası olmalı insanın. Kişi ve olaylar ötesinde bembeyaz, Kutsi bir davası… 

5 yıl öncesinde bu asrın Türk asrı olacağını görerek meclis üyeliğine talip olmuştum. 

Bizler Ortahisar Belediye Meclisi MHP Grubu olarak pandemide ile başlayan 5 yıllık süre zarfında Türkiye standartları üzerinde hizmetler vererek adeta bu hizmetleri gelenekselleştirdik” diye konuştu. 
I M G 4565

HİÇ BİRİNDE. NAHOŞ OLAYLAR OLMADI

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Derviş Köz, “2014 yılında özel idarenin küçük bir odasında başlayan Ortahisar Belediyesi… Logonun yapımında kültür komisyonundaydım. O gün ki heyecan… 

İlk defa bu kadar heyecanlanıyorum. Bugün tabiki bir hizmet yaptık, şehrimize katkı sunmaya çalıştık. Elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştık. Burada çok şey öğrendiğim insanlar ağabeyim, kardeşlerim var. 350 - 400 oturumun hiçbir tanesinde nahoş olay olmadı. 

Çok güzel anılarımız oldu. Annemi sürecinde 24 saat görev yapan belediye personelini biliyorum. Sizler, bütün meclis üyesi arkadaşlarım… 

Hayatımın unutamadığım 10 yılıydı. Hepsine teşekkür ediyorum. Çıktığınız yolda size de başarılar diliyorum” dedi. 
I M G 4568

2 İSMİ ONURLANDIRDI

İYİ Partili Meclis Üyesi Kahraman Altuntaş, “İYİ Parti grubunda baktığımda 5 arkadaşımızın hiç biri aday olmadı. İnşallah gelecek arkadaşlarımın sizlerle çok daha iyi hizmetler yapacağına inanıyorum. Şunu gördüm: Değerli meclis üyesi arkadaşlarımın her biri ayrı ayrı bir değer. 

Benim için 2 tane özel kişi var. 45 yıl önce tartışma ile tanıştığım Faruk Kanca.. Daha sonra Trabzonspor’da beraber görev yaptık. Sırtımı dönüp arkama bakmadan güvenecek olduğum insan. 

Başkan Genç’e Şalpazarı’nda Coşkulu Karşılama Başkan Genç’e Şalpazarı’nda Coşkulu Karşılama

Bir başkası Cüneyt Zorlu.. Dostum arkadaşım. Aynı şekilde kendisiyle arkama bakmam, güveneceğim insan. Biz aday olmadığımız için bu iki arkadaşımızı onurlandırmak istedim. 

Bu fani dünyada gelip geçiciyiz. Kısa dönem de olsa burada aile ortamı oluşturmuşsunuz. Budan memnuniyet duydum” dedi. 
I M G 4567

İYİ Partili Meclis Üyesi Burhan Bekar, “Bu ay bu meclisin bizim açımızdan son toplantısı. İnşallah gelecek arkadaşlarımız daha başarılı işlere imza atacaktır” diye konuştu. 
I M G 4567

İYİ Partili Meclis Üyesi Berrin Erkuloğlu da, “5 yıllık yolculuğun nasıl geçtiğini anlamadım. Sizlerle birlikte bu salonda Ortahisar ve Trabzon’u sahiplendik. Amacımız Ortahisar için en iyisi olmasıydı” dedi. 
I M G 4565

BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİNDEN MHP VE İYİ PARTİ’YE TEŞEKKÜR

Bağmışız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, “Bir veda etmek iyidir diye düşündüm. 10 yıl, Ortahisar Belediyesinin kuruluşundan geçen süre. Bu yıl 10. Yılın dolmuş olduğu gün oluyor. 

Geçen 10 yıl süre içinde kişisiyle anlayışım şehre yaklaşımım, kişisel siyasetlerin, kişilikli siyaset oldu. Bu minvalde davranmaya çalıştım. 

Hakkıyla ifade edilen her görevin kutsal olduğuna inandım. Bu şekilde davrandığına şahitlik ettiğim arkadaşlarıma dilim döndüğünce dua ettim, teşekkür ettim. 

aynı şekilde bu görevleri devam ettirecek olan arkadaşlarımız için yine duacı olacağız, yine kendilerini destekleyeceğiz. 

Geçen 10 yıl süre içine, 47 şehir belediyesinden büyük Ortahisar. Bu sorumluları yerine getirmek için gayret içinde olmak güzel şeylerdi. Bizden buraya kadar. Ben ömrümün yüzde 50’si bir fiil siyaset içinde oldu. Beni buraya taşıyan baba ocağı MHPye hiç birazdan vefasızlık etmedim. Nice yarım yarım asırlar üzerine koyarak devam etmesini diliyorum. 

Beni ikinci dönemde siyasete taşıyan yine MHP’Den kopan arkadaşlarımızla kurduğumuz İYİ Parti’ye de teşekkür etmek isterim Sağ olsun var olsunlar. Tabi bu sağ olsun, var olsunlar hak edenler için söylüyorum. Küçük serzenişim varır, o da bizde saklıdır. Duamız odur ki, talebimiz o dur ki, kişisel menfaatleri için yola çıkanlara rabbim o niyetlerini nasip eylemesin”

I M G 4570I M G 4571I M G 4572I M G 4562I M G 4558I M G 4557I M G 4554I M G 4545I M G 4547I M G 4548I M G 4551I M G 4555I M G 4546I M G 4543I M G 4577

Editör: Ömer Altıntaş