BÜYÜKŞEHİR MUHTEŞEM ŞÖLENE HAZIR BÜYÜKŞEHİR MUHTEŞEM ŞÖLENE HAZIR

Akçaabat Belediyesi'nin daveti üzerine İstanbul'dan gelen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'nin maskotu "Oli" ile ilçedeki okullarda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Yaylacık ve 100. Yıl İlkokulu ile Osmanbaba Ortaokulu'nda gerçekleşen etkinlikte, "Oli" öğrencilere spor kültürü, olimpiyat oyunları ve ahlakı hakkında bilgiler aktardı.

611136Bf 0F3C 4553 89C0 2580De22Aac7

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Oli, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'nin canlı ve renkli simgesidir. Oli, sporun ve olimpizmin değerlerini temsil ederek gençlerimize ve topluma bu önemli konularda farkındalık kazandırmayı hedefliyor. Bizler Akçaabat Belediyesi olarak Oli'nin enerjik ve pozitif karakterini kullanarak sporu ve sağlıklı yaşamı teşvik etmeyi ve gençlerimizi spora yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Oli, her yaş grubundan insanın kalbinde ve zihinlerinde olumlu etkiler bırakacak ve toplumumuzun spor kültürünü güçlendirecek önemli bir figürdür" ifadelerini kullandı.

4Ae6A6C5 6Dd5 432B B0F2 4C1C5882Ed85

Etkinlik kapsamında öğrencilere spor kültürü, ahlakı ve olimpiyat felsefesi üzerine bilgilendirici sunumlar yapıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Editör: Haber Merkezi