*KÜLTÜR SANATA DEV YATIRIM*

*Başkan Genç, birisi Avni Aker Millet Bahçesi’nin olduğu bölgede olmak üzere inşa edecekleri kültür sanat merkezleri ile bütün kültürel faaliyetlerin ve sanatsal disiplinlerin eş zamanlı olarak icra edilebileceğini söyledi*

Cumhur İttifakı MHP İl Başkanı Ayar’dan Başkan Genç’e Ziyaret Cumhur İttifakı MHP İl Başkanı Ayar’dan Başkan Genç’e Ziyaret

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Trabzon’a kültür sanat merkezleri yapacaklarını müjdeledi. Trabzon’un 3 tane alamet-i farikasının kültür, sanat ve tarih olduğuna dikkat çeken Genç, “1 tane Avni Aker Millet Bahçesinin olduğu bölgede olmak üzere 2 tane Kültür Sanat Merkezi yapacağız.” açıklamalarında bulundu.

Genç, “Avni Aker Millet Bahçemizin yerinde daha önce konut, ticaret merkezi yapılması düşüncesi vardı. Bu bölgemizde bina yapılmasına müsaade etmeyeceğiz dedik, etmedik. Bu bölgede eğer bina yapılacaksa o bina sadece oradaki bütüncül anlayışımıza halel getirmeyecek şekilde Kültür Sanat Merkezi olsun istiyoruz ve onu yapacağız inşallah.” dedi.

İkinci Kültür Sanat Merkezinin yer seçimi ve arsa oluşturulması çalışmasını da 2025 yılı ortasına kadar tamamlayıp, 2026 yılında temel atmayı planladıklarını ifade eden Genç, “İnşallah bütün kültürel faaliyetlerin, bütün sanatsal disiplinlerin eş zamanlı olarak icra edilebileceği ve projesi de uluslararası bir yarışmayla ortaya çıkacak olan yeni kültür sanat merkezini bu dönem şehrimizin hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi