KTÜ 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı törende yaptığı konuşmada, KTÜ camiasına başarı diledi.

IMG_3857-1

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, KTÜ Kanuni Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi.

Törene, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Akif Cinel, Prof. Dr. Cemil Rakıcı, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bünyamin Er, KTÜ Kurumsal İletişim Koordinatörü Şeyda Özgenç Yılmaz, Fakülte Dekanları, Enstitü ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri ile çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

IMG_3859
KTÜ Kanuni Yerleşkesi Atatürk Gençlik Anıtı önünde düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın anıta çelenk sunumu ile başladı.

IMG_3858-1

‘ÖĞRENCİLERİMİZE KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Törende katılımcılara seslenen Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “2023-2024 akademik yılının açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Yeni akademik yılın sağlıklı ve her açıdan verimli olmasını temenni ediyorum. Malumunuz üniversitemiz 1955 yılında, 68 yıl önce kuruldu. Eğitim öğretim hayatına 1963’te Maşatlık’taki Atatürk İlköğretim Okulu’nda başladı. Bugün aslında tam tevafuk; 61’inci eğitim öğretim yılının açılışını yaptık. Bundan önce Koronavirüs sebebiyle okulumuz kapalı kalmıştı, çevrimiçi eğitim vermiştik. En son deprem sebebiyle bahar yarıyılında gençlerimizden ayrı kalmıştık. Şimdi öğrencilerimiz geldiler. Onlarsız buralar asudeydi, ıssızdı. Bugün itibariyle öğrencilerimizle kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Muharrem Altıntaş