Ekonomideki kötü gidişat devam ederken, zamlar gelmeye devam ediyor. Son olarak dün gece ilaç fiyatlarında uygulanan Euro kuruna %30,5 zam yapıldı. Kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konu ilaç zammı olurken, birçok kişi konuyla alakalı sert eleştirilerde bulundu. Konu hakkında açıklama yapan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, en çok övündükleri sağlık sistemini çökerttiler dedi. 

“ZAM DEĞİL HATADIR”
İlaç fiyatlarına yapılan zammın geri alınmasının elzem olduğu belirten Yavuz Aydın, “İlaçlara yapılan bu zam birçok vatandaşımızı olumsuz etkileyecektir. Türkiye’de zaten bazı ağır hastalıkların ilaçlarına ulaşmak çok zor. Böyle bir zam vatandaşı öldürmek demektir. Son günlerde insanların temel yaşamsal faaliyetlerine kısıtlayacak bir çok zam geldi. Üzerine sağlık sektörünü etkileyecek böyle bir hamle yapılması alenen vatandaşın sağlığıyla oynamaktır. Zaten yaptığınız zamlar ile halkın ruh sağlığını bozdunuz. Bir de tedavi olup, ilaç almasına engel olmayın. Bu zam değil hatadır, bundan derhal vazgeçilmelidir.” şeklinde konuştu. 

“SAĞLIK SEKTÖRÜ ÇÖKÜYOR”
Sağlık sektörünün de giderek bozulduğunu ifade eden Yavuz Aydın, “En çok övündükleri konu sağlık sektörüydü. Şimdi o da çöküyor. Önceden sıra vardı, artık yok diyorlar, şimdi aylar sonrasına insanlar randevu alamıyor. Genç doktorlarımız yurtdışına gidiyor, ülkeden umudu kesmiş durumdalar. Bu şekilde devam ederse ülkede ciddi bir doktor krizi de yaşanacak. Giderlerse gitsinler politikası yüzünden milletimiz sağlık hizmeti alamayacak. Sağlık sektörü tamamen çökmeden ciddi reformlar yapılmalıdır. Gerekli iyileştirmeler ile ülkeyi terk eden doktorlarımız geri getirilmelidir.” dedi.

Editör: Muharrem Altıntaş