İDDİA KOYDUK, KAZANDIK

I M G 1689

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon il başkanı Mustafa Bak, parti il binasında seçim sürecini değerlendirdi. Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Beşikdüzü Belediye Başkanı Burhan Cahit Erdem, büyükşehir belediye başkan adayı Hasan Süha Saral ve kalabalık partililer ile değerlendiren Bak, “Demokrasimiz için çok önemli ve sonuçları ile kıymetli bir seçimi geride bıraktık” dedi. 
I M G 1716
Bak, “Çarşıbaşı seçimleri ile ilgili değerlendirme yaparak, “Çarşıbaşı ilçemizde seçim sonuçları 18 oy farkla aleyhimize gözüküyor. Sandık ihlalleri ile ilgili sıkıntılar var. Bine yakın geçersiz oy kayıtlara geçmiş. İtirazımızı yaptık” diye konuştu. 

I M G 1690
YARIŞTIK

Çebi’den 23 Nisan mesajı Çebi’den 23 Nisan mesajı

Bak, “4 ay gibi bir süre içerisinde tüm ilçelerimiz ve büyükşehir adayımızla sahaya çıktık. 5 ilçemizde ilçe örgütlerimizin kararı ile ön seçimle adaylarımızı belirledik. Örgütlerimizin kararı alınarak en doğru adaylarla yola çıktık. Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerde iddia koyarak yarıştık. Kesin sonuç düşündüğümüz 6 ilçemizden 2’sinde sonuca gidebildik. Diğer ilçelerimizde üzüldük” diye konuştu. 

OYUNA GELMEDİK


Bak, “Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ısrarla vurguladığı Türkiye İttifakının Trabzon’da sağlanması için hassas bir süreci takip ettik. Halkımızın bizlerden olan beklentilerini karşılamak için gayret gösterdik. Halkımıza ve şehrimize hizmet edebilmek çaba sarf edebilmek için bizlere sürekli çamur atmaya çalışan belirli çevrelerin kirli oyunlarına asla gelmediğimiz gibi bundan sonra da gelmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

HİZMET ZAMANI

Bak, şöyle devam etti: “Halkımız yoksullaştı. Gençlerimizin geleceği çalındı. Halkımız açlık sınırının altında yaşama gayreti gösteriyor. CHP halkımızın bu dönemde tek güvencesi ve umudu olmuştur. İttifaksız girdiğimiz yerel seçimlerde 47 yıl sonra oyumuzu yüzde 38’lere taşıyarak birinci pati olduk. 14 büyükşehir ve 21 il belediyesi ile 17 milyon vatandaşımızın oyunu aldık. İstanbul’u üçüncü kez kazanan Ekrem İmamoğlu’na selam olsun. Onun mücadelesine buradan ses verdik, destek olduk. Seçimler bitti, şimdi hizmet zamanı. Belediyelerimizin kapıları halkımıza sonuna kadar açıktır. Şehrimizin insanları mutsuz, gençleri umutsuzdur. Onlara yeniden umut olacağız.”

I M G 1712I M G 1715I M G 1716I M G 1720I M G 1702I M G 1704I M G 1722

Editör: Ömer Altıntaş